„Poprvé jsme oku᠆sili cizí prostředí, o to víc má᠆me radost z vítězství. Máme za sebou teprve jeden turnaj doma, kde známe každý kámen,“ vysvětlil Jan Nechvátal.

V Ločenicích se nakonec sešlo osmatřicet hráčů ze tří různých týmů. Ti sestavili dvě družstva, jejichž úkolem bylo vztyčit svou vlajku a co možná nejdéle ji udržet ve svém vlastnictví. „Vlastně to byl i první dlouhý turnaj. Hráli jsme přibližně pět hodin a nakonec jsme byli v o᠆chraně našeho území nej᠆úspěšnější. Tomu jsme při pohledu na vybavení ostatních nevěřili. Stejně tak tomu nevěřili ani organizátoři turnaje, kteří náš prachatický tým viděli poprvé naživo,“ doplnil Jan Nechvátal se smíchem.

Airsoftový tým z Prachatic přivezl pohár. Další chystá na domácím hřišti.Airsoftový tým z Prachatic přivezl pohár. Další chystá na domácím hřišti.Zdroj: Jan Nechvátal

První pohár z turnaje už je vystaven v klubovně v Budovatelské ulici a Jan Nechvátal a celý tým Prachatice Shooters doufají, že není poslední.

Ukázat se Prachatičtí mohou hned druhý víkend v červenci. To totiž na hřišti v areálu Lázní sv. Markéty požádají turnaj s názvem Záchrana pilota. Přijedou týmy například z Pardubic a Teplic a jejich úkolem bude dobýt objekt a jak název napovídá, zachránit pilota. „Turnaj bude čtyřiadvacetihodinový a chystáme novinku v podobě on-line přenosu na náš youtube kanál. To ještě nikdo v republice zatím neudělal,“ doplnil šéf pracha᠆tických airsofťáků. Kromě toho tým v létě chystá nerf akce pro děti.