Dezinfikování prostor se v době šíření koronaviru skloňuje ve všech pádech. Novinku v podobě ručního aerosolového generátoru, která během několika málo minut zničí možná ohniska jakýchkoli virů, před několika dny zakoupil jako první v České republice Petr Hadaščok z Ovesného u Chrobol, majitel firmy Hadr & Kyblík, sro. „Hledal jsem něco, co by usnadnilo práci při likvidaci virů a bakterií, jež ulpívají na předmětech či površích. Tenhle přístroj mají ve svém vybavení armády NATO,“ vysvětlil s tím, že generátor používá také německý Bundeswehr. Jen pár dní po jeho firmě ho do výbavy zařadil HZS Moravskoslezského kraje. Pokud se zvolí správný prostředek, je možné přístroj využít jakk likvidaci virů lidských, tak zvířecích.

PRVNÍ NEJEN NA JIHU

Přístroj, který na první pohled připomíná spíš kulomet, Petr Hadaščok a jeho kolega Martin předvedli a vyzkoušeli v týdnu v Prachaticích. Pro vůbec první dezinfekci uzavřených prostor na Prachaticku si vybrali po domluvě s Hankou Vojtovou společenskou místnost prachatického Domova seniorů Mistra Křišťana. V Jihočeském kraji to nebylo poprvé. První ukázku dezinfekce aerosolem Petr Hadaščok provedl v českokrumlovském zámku a Kavárně Hrádek pod zámeckou věží. Na Ostravsku dekontaminací prošel například denní stacionář, radnice nebo dům s pečovatelskou službou, ale i firmy s velkým počtem zaměstnanců.

ODPADÁ DALŠÍ ÚKLID

Kdo by čekal, že k použití generátoru je třeba parta statných chlapů, je na omylu. Přístroj se vejde do kufru osobního auta. Stačí nalít benzin do motoru a prostředek na dezinfekci a jde se na věc. „Člověk, který s ním pracuje, se musí zahalit do ochranného obleku. Nutností je celoobličejová maska,“ popisuje Petr Hadaščok. Dekontaminovat je možné jakkoliv velkou místnost. Kromě potravin a nápojů není potřeba nic odnášet. „Aerosol nepoškodí papír, nábytek, rostliny ani elektroniku. Odpadá tudíž následný úklid,“ vysvětlil majitel firmy. Jediná nevýhoda je hlučnost. „Ale i to jsme vyřešili, už máme objednaný tlumič hluku,“ řekl.

DO HODINY HOTOVO

Jídelna prachatického domova seniorů má sto padesát metrů čtverečních. Na ni navazuje kuchyně. Tu nechala ředitelka Hana Vojtová uzavřít. Za elektrický závěs už se aerosol nedostane. Všechno ostatní zůstalo na svém místě. „O dekontaminaci se starají dva lidé. Jeden dekontaminuje a druhý zajišťuje bezpečnost,“ popisuje Petr Hadaščok.

 Prostor prachatické jídelny domova seniorů do tří minut zahalila lehká mlha aerosolu. Pak stačilo asi čtyřicet pět minut nechat působit, vydezinfikovanou místnost odvětrat a bylo hotovo. „Dekontaminace se může provádět opakovaně, podle požadavků a potřeb zadavatele a také po konzultaci s odbornou firmou,“ uzavřel Petr Hadaščok.