Vernisáž se uskutečnila první únorový den hlavním sále galerie, který byl zaplněn do poslední ho místečka. Hudební zahájení bylo v režii saxofonového Tilia Trio. O mluvené slovo se zase postarala zastupitelka Růžena Štemberková. Ta přivítala v Prachaticích umělce z Itálie i ty z Asociace jihočeských výtvarníků, kteří v galerii vystavují svá díla. „Jsem Prachatická patriotka a naše město mám velmi ráda, za tuto výstavu, která nás bude prezentovat doma, i v zahraničí jsem moc ráda a věřím, že Italští umělci si z Prachatic odvezou krásné vzpomínky,“ řekla úvodem. Připomněla hlavní téma výstavy abstrakci a poděkovala Vítu Vavřincovi Pavlíkovi za spolupráci při pořádání výstavy, která má v prachatickém kulturním kalendáři své místo již několik let.

Fitness prvky doplní stávající informační cedule a odpočívadla.
Kolem Tankovky město postaví prvky na cvičení

Předseda Asociace Jihočeských výtvarníků Vít Vavřinec Pavlík poděkoval všem vystavujícím a přivítal kolegy z Itálie i z domova. „Jsem rád, že se v Prachaticích opět setkáváme na výstavě, umělců Asociace Jihočeských výtvarníků a věřím, že si odnesete dobrý dojem i pocit z vystavovaných děl,“ uvedl.

Výstava Asociace jihočeských výtvarníků s názvem Interplay je v Galerii Dolní brána v Prachaticích k vidění do 8. března.