VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Prachaticko

dnes 12:30

První z uzavírek na Krumlov skončila

Smědeč – Alespoň částečně se uleví řidičům jedoucím z Prachatic do Českého Krumlova. Silnice ze Smědče na hranici okresu je volná.

dnes 11:30

Vimperský dorost vyhrál turnaj ve Vodňanech

Vodňany - Místní fotbalový klub uspořádal dorostenecký Memoriál Martina Kvapila.

dnes 10:30

Opustili nás

Prachaticko - Ti, co nás v posledních dnech opustili.

včera 10:18

Drzost zlodějů nezná mezí, došel si pro peněženku do domu

Prachatice - Ve středu 8. srpna mezi devatenáctou až dvacátou hodinou se drzý zloděj dostal na oplocenou zahradu u rodinného domu v Prachaticích.

12.8.2018

OBRAZEM: Prachatičáci koštovali pivo

Prachatice - V sobotu 11. srpna na prachatickém náměstí rozložily stánky malé pivovary. K ochutnávání pěnivého moku vyhrávaly kapely do půlnoci.

11.8.2018

Bohoslužby na Prachaticku

Prachaticko - Kam na nedělní bohoslužbu?

11.8.2018

U Strunkovic nad Blanicí spadl dolnoplošník z I. republiky

Strunkovice nad Blanicí – K letecké nehodě došlo v sobotu 11. srpna krátce před třetí hodinou odpoledne ve Strunkovicích nad Blanicí. Letecký den, kde bylo zhruba dva tisíce diváků, byl okamžitě ukončen. Pilot před pár minutami svým zraněním podlehl.

11.8.2018

Platí se přes virtuální parkovací hodiny

České Budějovice – S online kartou zaplatíte na dálku. Umí to virtuální parkovací hodiny.

11.8.2018

Maximum roje Perseid potrvá dvě noci

Jižní Čechy - Zakloňte hlavu a kochejte se podívanou, která se na nás řítí. Perseidy zaplní noční nebe jak v noci na pondělí, tak na úterý.

10.8.2018

Závody do vrchu na více než dva dny zavřou hlavní tah na Volary

Prachatice – Přes čtyřicet kilometrů najedou dnes řidiči po objížďce, pokud se vyrazí na cestu z Prachatic do Volar. Silnici z Prachatic na Libínské Sedlo až do nedělního večera zavřou Závody do Vrchu.

10.8.2018

Ochlazení! Ale jen nakrátko

Jižní Čechy/ANKETA/ – Se studenou frontou, která postupuje od západu, přichází toužebně očekávané ochlazení a snad i déšť nebo aspoň přeháňky.

10.8.2018

Zuby pil vykoušou anděla a zvoničku

Ledenice – Zvuk pil se od středy rozléhá farskou zahradou v Ledenicích. Všechny stromy ale zůstávají na svém místě, piliny odlétávají jen od přivezených jedlových kmenů, které se tu postupně mění v sochy.

9.8.2018

Zájemci zjistili, jak žijí včely a jak získat med

Vimperk – Na přírodovědnou vycházku do okolí Vimperka, která vedla mimo jiné i za včelami, se vydali zájemci společně s Jakubem Hromasem a Jakubem Hubáčkem z vimperské Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava.

9.8.2018

Stovky lidí zamířily za brány Huláku

Prachatice – Až jedenáct stovek návštěvníků se zvládlo prostřídat v extrémních teplotách letošního léta za jeden den na Veřejném koupališti Hulák v Prachaticích. 

9.8.2018

Spor o řízení letiště v Budějovicích

České Budějovice – Letiště České Budějovice aktuálně řeší klíčovou otázku: Kdo a jak bude po otevření v roce 2020 na letišti řídit provoz? Do tendru letiště na poskytovatele letových služeb se totiž nikdo nepřihlásil. 

9.8.2018

OBRAZEM: Česko uctilo padlé hrdiny

Praha - Armádní speciál se třemi českými vojáky, kteří minulý týden padli při teroristickém úroku v Afghánistánu, ve středu přistál v Praze – Ruzyni.

8.8.2018

Zadov hostil Enduro sérii

Zadov /OBRAZEM/ - Na tři stovky závodníků vyrazilo do dalšího závodu České Enduro série.

8.8.2018

Horolezec se podělil o své zážitky

Prachatice /OBRAZEM/ - Horolezce Ivo Grabmüllera, který v květnu zdolal Mount Everest a zkompletoval tak Korunu světa nejvyšších hor všech kontinentů, v pondělí přijal na prachatické radnici starosta Martin Malý.

8.8.2018

OBRAZEM: Z Budějovic na Prahu? Kritický je Ševětín

Ševětín – Stavba dálnice uzavřela silnici I/3, řidiči musejí na objížďku.

8.8.2018

Pistoli v kabelce nenosí. Kabelkové šílenství potěší i prospěje

Jižní Čechy - Deník i letos připravuje tradiční Kabelkový veletrh, na který se mohou dámy těšit 5. září. Ženy, je nejvyšší čas provětrat své skříně a nepotřebné kabelky poslat dál. 

7.8.2018

Pro německého turistu letěl vrtulník k Plešnému jezeru

Nová Pec - Pětašedesátiletý turista z Německa v úterý 7. srpna dopoledne zkolaboval nedaleko Plešného jezera, záchranářům se jej podařilo úspěšně resuscitovat.

7.8.2018

Archeologové našli koule do praku

Vimperk – Celou zásobnici středověkých kamenných koulí do praku se podařilo nalézt při předstihovém archeologickém průzkumu na vimperském zámku.

7.8.2018

Jsou to hrdinové, reagují Jihočeši na smrt vojáků

Jižní Čechy – Osudná byla neděle pro trojici českých vojáků, dvojici Jihočechů. Po sebevražedném útoku atentátníka na východě Afghánistánu zemřeli 36letý Martin Marcin z Dívčic na Českobudějovicku, desátníci 28letý Kamil Beneš z Plané nad Lužnicí na Táborsku a 25letý Patrik Štěpánek z Plzně.

6.8.2018

Plavba se zastaví, kvůli suchu se zavře komora nad Orlíkem

České Budějovice, Orlík - Nová vltavská vodní cesta mezi Českými Budějovicemi a hrází Orlíku nevydrží ani letos v provozu po celou sezonu. 

6.8.2018

OBRAZEM: Bitva na Winterbergu

Vimperk - Tradiční akce prvního srpnového víkendu ve Vimperku přilákala na arkády zámku desítky návštěvníků.

6.8.2018

Na plovárně zmizely eura a libry

Prachatice - Policisté od pátku 3. srpna šetří krádeže na prachatickém veřejném koupališti.

6.8.2018

Z auta zmizel mixážní pult

Prachatice - Dosud neznámý pachatel se v neděli 5. srpna mezi čtvrtou až osmou hodinou ranní vloupal do osobního vozidla Škoda Octavia, které bylo zaparkované na parkovišti za domem v ulici Slámova v Prachaticích. Po násilném vniknutí do vozidla, pachatel ze zavazadlového prostoru odcizil mixážní pult s přehrávačem značky Geminy, zesilovač a barevné světlo, čímž majiteli způsobil škodu za více jak 27 000 korun.

6.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Prachaticko - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou vašeho města.

4.8.2018

Chlumanské trhy zalilo slunce

Chlumany - Tradiční Chlumanské trhy se konaly v sobotu 4. srpna v Chlumanech. Tentokrát byly doslova zalité sluncem a to se částečně projevilo i na jejich návštěvnosti.

4.8.2018

O hlasy bojují i studenti

Prachatice – V průměru kolem padesáti let je kandidátům, kteří jsou zapsáni na osmi kandidátních listinách k registraci pro město Prachatice do letošních komunálních voleb, které dostal Prachatický deník od zmocněnců k dispozici.

4.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Husinec

Husinec - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Husince.

4.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Volary

Volary - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Volar.

4.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Netolice

Netolice - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Netolic.

4.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Prachatice

Prachatice - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou města Prachatic.

4.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Vimperk

Vimperk - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou města Vimperk.

3.8.2018

Chvalovičtí mají na výběr

Prachaticko – Celkem čtyři volební strany se budou ucházet o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Netolicích.

3.8.2018

Záměr ochrany tetřeva na Šumavě vyvolá další kůrovcovou kalamitu

Šumava - Celou republiku sužuje sucho a kůrovcová kalamita. Zatímco ve většině lesů je působení kůrovce vnímáno jako zmar, v Národním parku Šumava byl kůrovec od dob ministra Martina Bursíka vnímán jako lékař lesa a kůrovcové kalamity byly ve smrkových monokulturách v rámci instalování „divočiny“ a „bezzásahovosti“ záměrně vyvolávány. 

2.8.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden Jak se stavěly Prachatice

Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.

2.8.2018

Sbírají s námi tanečnice

Prachatice – Do sbírky kabelek, dětských knih, hraček, bižuterie, pro holčičky panenek a pro kluky angličáků se zapojily i maminky, které chodí na lekce Dance4mom v Prachaticích.

2.8.2018

VÝZVA: Uběhne 50 let od okupace

Prachaticko - Letos v srpnu to bude 50 let, kdy v noci z 20. na 21. srpna 1968 překročila vojska Varšavské smlouvy hranice Československa, aby potlačila tzv. kontrarevoluci a pokus o převrat.

2.8.2018

Vimperští vybírají ze dvanácti stran

Vimperk – Dvanáct kandidátních listin k registraci podaly volební strany, které se ucházejí o místo ve vedení města Vimperk.

1.8.2018

Týrání prasete ředitel školy vylučuje

Volary - Podezření na to, že by u Základní školy ve Volarech v oploceném výběhu mohlo být týráno prase divoké, prověřovali ve středu policisté.

1.8.2018

Kandidátky jsou podané

Prachatice – Úterní 16. hodina byla posledním momentem, kdy volební strany podat k registraci své kandidátní listiny do letošních komunálních voleb. Ještě v úterý je podávaly tyto strany, které se chtějí se svými kandidáty dostat do vedení města Prachatice.

31.7.2018

Bazén brzy otevřou, práce jsou ve finále

Volary – Do finále už jde zásadní rekonstrukce volarského krytého bazénu. Už na konci příštího týdne by měla firma, která převzala štafetu a postarala se o práce, jež původní firma nedokončila, začít napouštět vodu.

30.7.2018

Milujeme grilování. Podělíte se, jak na ně?

Jižní Čechy - Taky znáte podvečerní letní vůni masa, omáček a kouře z okolních zahrad? Kdo negriluje, jakoby nebyl.

30.7.2018

KreBul může začít stavět

Prachatice – Do první etapy rozsáhlé rekonstrukce svého sídla se může pustit prachatický KreBul o.p.s. Podařilo se mu uspět s žádostí o dotaci, a tak v domě, kterému Prachatičtí říkají Dům na křižovatce, vznikne komunitní centrum a celkově se změní na bezbariérový.

29.7.2018

OBRAZEM: Umění ProKletě vysoko

Kleť - Výstavu ve výšce 1084 metrů nad mořem uvidíte na vrcholu Kleti v nejstarší kamenné rozhledně v Čechách. 

29.7.2018

OBRAZEM: Již dvanáct let probíhá v Lenoře o poslední červencové sobotě slavnost

Lenora - Ani letos nebyla obec ochuzena o provoněnou obec nejen dobrotami z místní pece, ale i guláškem a jinými gastronomickými pochutinami.

29.7.2018

Cestu do regionu si nově našli Tchajwanci

Jižní Čechy - V loňském roce přijelo do Jihočeského kraje o čtyřicet procent více turistů.

28.7.2018

OBRAZEM: Slavnosti medu znovu přilákaly stovky návštěvníků

Včelná pod Boubínem - Rok se s rokem sešel a ve Včelné pod Boubínem se opět sešli milovníci medu a všeho kolem včel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT