Prachatičtí policisté přijali v sobotu odpoledne od operačního důstojníka oznámení o okradeném muži v nonstop baru v Prachaticích. "Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž je v silně podnapilém stavu a stále tvrdí, že ho ve spánku neznámý pachatel připravil o peněženku a mobilní telefon. Po provedeném šetření se však zjistilo, že muž nemluví pravdu, peněženku i mobilní telefon si totiž zapomněl doma," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Druhé zlomyslné volání na tísňovou linku 158 přijali prachatičtí policisté včera večer. Oznamovatelka tvrdila, že se nachází v podkroví chatky u vlakového nádraží v obci Chroboly, kde chce spáchat sebevraždu. "Po příjezdu policistů na místo, jim žena řekla, že si nic udělat nechce," dodala mluvčí.

Prachatičtí policisté nyní muže i ženu podezírají ze spáchání přestupku, který vyplývá ze zákona o elektronických komunikacích. Oba tedy uskutečnili zlomyslné volání na linku tísňového volání 158. Jejich protiprávní jednání bude projednávat český telekomunikační úřad, u kterého jim hrozí finanční postih, až do výše 200 000 korun.