V šesti dalších případech pak prachatická policie eviduje pokus o odcizení.
„Převážně se jednalo o vozidla z koncernu Volkswagen, Audi, Škoda a Seat,“ upřesnila prachatická policejní mluvčí Radka Sovová.

Pachatelé chybí

Doplnila, že přes veškerou snahu kriminalistů jsou tyto případy stále v šetření a hlavně bez objasněných pachatelů.
„I přesto, že kriminalisté mají různé poznatky, ty je ještě nedovedly na stopu pachatelů a po všech vozidlech se intenzivně pátrá,“ řekla Radka Sovová.
Policie proto potřebuje pomoc občanů.
„Především žádáme občany o zvýšenou pozornost k výskytu osob, které se v nočních hodinách pohybují nebo vyskytují v okolí zaparkovaných vozidel,“ žádá tisková mluvčí.
V případě, že kdokoliv zjistí skutečnost, která by měla souvislost s těmito krádežemi či pokusy, nebo si lidé všimnou ve svém okolí, převážně na parkovištích, neobvyklého pohybu osob, je nutné, aby okamžitě kontaktovali kriminalisty.
V době od osmi ráno do čtyř odpoledne je možné volat na telefonní číslo 974 236 320.
Kdykoliv pak na služebnu Obvodního oddělení Prachatice na telefonní číslo 974 236 700. Informovat mohou také policisty na Obvodním oddělení ve Vimperku na telefonním čísle 974 236 780.
„Kontaktovat policii je samozřejmě možné také v jakoukoliv denní či noční hodinu na bezplatné policejní lince 158,“ řekla Sovová.
Lidé nemají čekat na oficiální úřední hodiny a kontaktovat linku okamžitě, jakmile zjistí možný trestný čin.

Noční lup

Zatím naposledy zloději aut udeřili v noci z pátku 20. na sobotu 21. února ve Vimperku. Z parkovišť z ulic Čelakovského a Nad Stadionem zmizela dvě osobní auta, obě značky Volkswagen. Celkem za zhruba čtyři sta tisíc korun.
„Od prosince kriminalisté vyčíslili škodu na více než pět a půl milionu korun,“ upřesnila policejní mluvčí Radka Sovová.