"Hledáme pachatele, kteří mají na svědomí sérii krádeží v drogeriích po celé republice. Poznáváte je? Ozvěte se!" vyzývá policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Způsob krádeží je podle něho u všech případů téměř totožný. "Do prodejny vchází dva muži, pravděpodobně cizí národnosti, kteří se prochází okolo regálů a v nestřežený okamžik si vybrané zboží strčí pod oblečení a následně s ním bez zaplacení projdou kolem kasy ven. Pachatelé se v rámci svých krádeží zaměřují především na zboží větší hodnoty, jako jsou například náhradní hlavice k holicím strojkům nebo náhradní hlavice k elektrickým zubním kartáčkům," popisuje Miroslav Šupík.

Zásahová jednotka na Táborsku zadržela nebezpečného muže. Vydíral a vyhrožoval.
Zásahová jednotka na Táborsku zadržela nebezpečného muže. Vydíral a vyhrožoval

Jen v Jihočeském kraji se pachatelé dopustili nejméně třech krádeží. "Kradli v Českých Budějovicích, v Českém Krumlově a v Táboře. Stejné případy však máme hlášeny po celé republice. Dosavadním prověřováním případů bylo zjištěno, že se stejní pachatelé na území celé republiky dopustili nejméně osmadvaceti krádeží s celkovou škodou přesahující částku 465 tisíc korun," pokračuje mluvčí policie.

"Přistihla" je kamera

V této souvislosti policisté pátrají po totožnosti obou mužů, které zachytila bezpečnostní kamera v jedné z drogerií dm – drogerie markt v Českých Budějovicích. Zachyceno bylo také osobní vozidlo s cizí registrační značkou, ve kterém se pachatelé pravděpodobně pohybují. Dosavadním prověřováním bylo dále zjištěno, že pachatelé budou s největší pravděpodobností cizinci. Zda se na území republiky zdržují trvale, či zda k nám dojíždějí, je zatím předmětem prověřování.

Ilustrační foto.
Prohodil výlohu na Lidické kamenem a ukradl kasírtašku. Pachatele hledá policie

"Vzhledem k uvedeným případům vyzýváme majitele či provozovatele ubytovacích zařízení, heren anebo nočních podniků, kteří případně muže na přiložených fotografiích poznávají, aby se se svými poznatky obrátili na kteroukoliv policejní služebnu anebo na linku tísňového volání 158. Přihlásit se mohou samozřejmě i sami muži, kteří se na zveřejněných fotografiích poznají. Dále v této souvislosti hledáme další případné poškozené, kteří se stali oběťmi podobného jednání," vyzývá Miroslav Šupík.