Dosud neznámý pachatel se ve čtvrtek vloupal mezi jednou hodinou ranní a desátou dopolední do objektu kolárny, stojící na volně přístupném pozemku zahrady u penzionu v obci Stožec, část obce Dobrá. Pachatel následně z kolárny odcizil dvě pánská jízdní kola.

Jak uvedla policejní mluvčí Martina Joklová, jednalo se o horské jízdní kolo značky KTM SCARP SONIC, oranžovo-černé barvy, číslo rámu KSC6120363/M6966/AC2, které bylo sestaveno v roce 2017. "Průměr kol je 29“, na kole se nachází světlo značky Fenix BC30R, včetně držáku a dálkového ovládání, navigace cyklo počítač Garmin Edge 130, dále byla na jízdním kole umístěna nylonová kapsu, ve které bylo uložené nářadí na kolo a finanční hotovost," popsala.

Na trati Kubova Huť - Horní Vltavice v sobotu vlak narazil do spadlé větve.
Vlak narazil do spadlé větve

Dále se jednalo o horské kolo značky CANON DALE SCALPES SI 2, oranžovo-černé barvy, na kole byl umístěn cyklo počítač Garmin 820, kapsa s nářadím, lahev na pití Bidon, na kole byla nalepena nálepka BIKE GALERY. Majiteli jízdního kola KTM vznikla škoda za bezmála 250 000 korun a majiteli jízdního kola CANON vznikla škoda za nejméně 170 000 korun.

Po pachateli a jízdních kolech nyní volarští policisté pátrají a žádají svědky o informace. "Veškeré informace k případu, prosím, oznamte na Obvodní oddělení Volary, telefon 974 236 740 nebo na tísňovou linku 158. Děkujeme," doplnila Martina Joklová.