Byla by to vcelku všední policejní informace, pokud by policisté podle sdělení mluvčí Martiny Joklové od vydání zákazu pobytu stejného muže neřešili již šestkrát za stejný přečin. O případu informujeme zde.

Vždy se stejným výsledkem, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení s tím, že do dvou týdnů by měl muž stanout před soudem. Nicméně podezřelý si stále užívá volného pohybu a pobytu i tam, kde nemá dočasně co pohledávat. „Policisté po sdělení podezření zasílají zprávu o výsledku zkráceného přípravného řízení na okresní státní zastupitelství, to poté dává návrh k soudu na potrestání," uvedla policejní mluvčí.


Pro další řešení není podle jejích slov podstatné, kdo zákaz pobytu vydá. „Porušení zákazu pobytu je vždy přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ať jej již vysloví příslušný městský úřad či soud. Za takové jednání bude vždy podezřelému hrozit trest odnětí svobody až na tři léta. Konečný verdikt je samozřejmě na soudu," podotkla Martina Joklová.


Případů, kdy někdo poruší vyslovený zákaz pobytu, sice není mnoho, ale jsou. „S podobnými případy se často nesetkáváme, i když obdobného protiprávního jednání se v uplynulém roce opakovaně dopouštěly dvě ženy v Horní Vltavici," dodala mluvčí s tím, že mnohem častěji policisté řeší přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání v souvislosti s porušením zákazu řízení motorových vozidel.