K soudu se případ dostal po třinácti měsících od chvíle, kdy kolegyně obžalované, pracovnice pokladny v bance, zjistila, že v jejím trezoru chybí 1,1 milionu korun. Peníze měly z trezoru zmizet z 10. na 11. února loňského roku.

PSALI JSME: Z trezoru banky zmizel více než milion korun

Podle obžalované je jedním z důvodů, proč se zpovídá před soudem, fakt, že má dluhy. Na její půjčky upozornila i státní zástupkyně Lucie Chalupská. Podle jejích slov navíc obžalovaná v několika případech uvedla při uzavírání smluv o úvěru či půjčce nepravdivé údaje, mimo jiné o počtu vyživovaných dětí nebo o svých závazcích.

Obžalovaná před soudem uvedla, že jeden milion a sto tisíc korun z banky nevzala. Jen o dva dny dříve, než se rozběhlo vyšetřování zmizelých peněz, dostala obžalovaná v bance výpověď, když se na pobočce snižoval stav zaměstnanců. Skončit měla pro překážky v práci na konci stejného týdne.

Jako svědek se před soud dostavila i bývalá kolegyně obžalované, která zmizení hotovosti z trezoru nahlásila. Ta uvedla, že si s bývalou kolegyní vzájemně otevírali trezor. Po zadání kódu následuje pětiminutová prodleva, než je možné dveře otevřít. „Jedna z nás vždy tuto dobu hlídala a následně otočila klikou u obou trezorů. Dveře jako takové už jsme si každá otevírala sama,“ uvedla ve své výpovědi. „Fyzicky jsem do trezoru kolegyně nikdy nevstoupila,“ odpověděla na otázku své právní zástupkyně obžalovaná.


Jednání u okresního soudu bude pokračovat 17. května.