Šestadvacetiletého Vojtěcha P. z Tábora soudce Jiří Mühlstein uznal vinným z trestného činu usmrcení z nedbalosti a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Uložil mu trest třicet měsíců nepodmíněně ve věznici s dozorem, pět let zákazu řízení všech motorových vozidel a náhradu škody pro pozůstalé rodinné příslušníky ve výši více než čtyři a půl milionu korun. Rozsudek ale není pravomocný, všichni zúčastnění si ponechali lhůtu na odvolání. „V našem případě zejména v souvislosti s výší odškodného,“ zdůvodnil obhájce Vojtěcha P.


Mladík stanul před soudem, protože loni v srpnu pod vlivem alkoholu a ve vyšší rychlosti zavinil na silnici z Nových Hutí do Vimperka na Prachaticku nehodu, na jejíž následky na místě zemřeli dva jeho spolujezdci (pětadvacetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena) v Alfě Romeo.


Soudce nesouhlasil s návrhem státního zástupce Zdeňka Šrámka, který požadoval nepodmíněný trest ve výši tří let. Obžalovanému soudní znalci prokázali v době řízení přibližně jedno promile alkoholu v krvi, nepřiměřenou rychlost jízdy a také nevyhovující hloubku dezénu jedné z pneumatik na autě.