K odvolání státního zástupce tak zpřísnil výrok Okresního soudu v Č. Budějovicích ve způsobu výkonu trestu, který měl obžalovaný podle původního rozhodnutí vykonat ve věznici nejmírnějšího typu, s dohledem.

Patrik V. při násilných střetech demonstrantů s příslušníky zásahové jednotky 29. června 2013 kolem 17.30 hodiny v ulici J. Bendy nejméně dvakrát hodil po policistech prázdné láhve a kameny. Poté, kdy byli vytlačeni, s dalšími spolupachateli zaútočili znovu. Byl ozbrojen železnou tyčí, která mu prý měla sloužit k obraně, a odhodil ji až na výzvu policie. Přijel až z Kladna, aby se této nepovolené demonstrace zúčastnil.

Počínal si tak přesto, že byl od října 2012 opakovaně trestán. Vytrvale projevuje sklony k násilné trestné činnosti a neodrazují ho ani opakované sankce. Nikdy sice nebyl díky benevolenci soudů trestán nepodmíněně, ale při způsobu provedení těchto činů ve spolupachatelství, kdy s dalšími osobami mimo jiné obstupovali a napadali lidi vyššího věku, a při sbíhající se loupeži potrestané loni na Kladně už je nutné omezit ho na svobodě, řekl okresní soud. V sazbě 2-10 let mu uložil trest na samé spodní hranici, a protože dosud ve vězení nebyl, uzavřel, že k jeho nápravě postačí výkon sankce v zařízení s nejmírnějším režimem. A protože nemá žádnou vazbu, žádný osobní vztah k regionu, kde se činu dopustil, zakázal mu soud pobyt ve městě České Budějovice na tři roky.

Přísněji

Stejně jako k hlavnímu líčení se Patrik V. omluvil i k veřejnému zasedání krajského soudu. Předsedkyně senátu v úvodu jednání rekapitulovala jeho poslední odsouzení – trestní příkaz  z Rakovníku také za výtržnictví amnestoval prezident Klaus, v Praze pak dostal opět za výtržnictví čtyři měsíce podmíněně, na Kladně mu další výtržnictví sankci navýšilo na souhrn osmi měsíců podmíněně a nakonec byly oba tyto tresty „zesouhrněny" opět na Kladně s nově projednávanou loupeží na 30 měsíců podmíněně za 48 měsíců.

Soud dále četl vyjádření obžalovaného k odvolání žalobce. Napsal, že přijal odpovědnost za své jednání, je smířen s trestem a chce jej řádně vykonat. Žije s družkou, která ví, že musí do vězení, společně plánují budoucnost. Od „skinheadské ideologie" se prý už distancoval. Snaží se najít zaměstnání, je evidován na úřadu práce. Činu lituje, mrzí ho, že byl tak snadno ovlivnitelný.  Kdyby prý na tom byl tehdy jako teď, nespáchal by to. Zařazení do věznice s dohledem by mu spíše umožnilo ve výkonu trestu pracovat. Po propuštění se bude snažit  chovat řádně, aby se už do podobné situace nedostal.

Soud ale shledal důvodné odvolání žalobce a způsob výkonu trestu Patrikovi V. zpřísnil. „Nevidíme důvod, proč by takovýto násilník měl trest vykonávat ve věznici s dohledem, která je určena spíše pro pachatele nedbalostních trestných činů," uzavřela předsedkyně senátu.

Rozsudek je tak pravomocný.