Oznámil, že v blízkosti boršovského vlakového nádraží je uložena výbušnina. Policejní mluvčí Milan Bajcura popsal, že na tento telefonát reagovali policisté integrovaného operačního střediska vysláním nejen místních policistů, ale i specialistů na pyrotechniku ze služební kynologie, a řídili celou akci. Zároveň se na místo sjeli další příslušníci Integrovaného záchranného systému, kteří zajistili danou lokalitu a evakuovali občany jak v blízkých budovách, tak i na přilehlých komunikacích. Byl přerušen provoz na železniční trati České Budějovice – Český Krumlov i na silnici vedoucí z Včelné na Boršov nad Vltavou.

Při zevrubné prohlídce nebylo nic nalezeno, proto byl po několika desítkách minut provoz na železnici i silnici obnoven. Policisté se při pátrání po telefonujícím díky operativní technice zaměřili na místo, odkud mohl muž volat a dalším šetřením se jim během víkendu podařilo původce poplašného telefonátu zjistit. Po vypátrání ho začátkem týdne předvedli na služebnu a předali mu sdělení podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy.

Jak policisté zjistili, u podezřelého muže se v posledních letech opakuje volání na linky tísňového volání a vymýšlení uložení nástražného výbušného systému. Kvůli boršovskému poplachu si s ním okresní soudce pohovoří do dvou týdnů.

Milan Bajcura zdůrazňuje, že tento muž svým skutkem úmyslně sdělil nepravdivou poplašnou zprávu, která vyvolala opatření vedoucí k nebezpečí znepokojení části obyvatelstva a bezdůvodnou záchrannou práci složek Integrovaného záchranného systému. "Zároveň musí podezřelý počítat, že po něm bude vymáhána úhrada nákladů spojená s výjezdem, evakuací a zastavením provozu Českých drah a Dopravního podniku města České Budějovice," uvedl policejní mluvčí.