Muž proto skočil do auta a začal s ním ujíždět směrem na Prachatice. Ačkoli se ho policisté snažili během jízdy několikrát zastavit nepovedlo se, neboť šofér na opakované výzvy policie nereagoval. Muž s autem ujel až do Blažejovic, kde odbočil na lesní cestu. "Tam havaroval nárazem do stromu a začal před policisty utíkat," upřesnila prachatická mluvčí policie Štěpánka Valentová. Policisté z Obvodního oddělení v Prachaticích se ale nezvzdali a pachatele úspěšně pronásledovali a dopadli ho.

Muž skončil v policejních poutech a následně byl umístěn do cely. "Nikdo nebyl zraněn a škoda na vozidle byla vyčíslena na sto třicet pět tisíc korun," upřesnila Valentová.

Následné prověřování pachatele zjistilo, že muž měl v dechu více než jedno promile alkoholu. "Navíc policisté zjistili, že měl soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel," řekla tisková mluvčí. Další prověřování provádí kriminalisté z Prachatic. Mladík je podezřelý z přečinů neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.