Ve čtvrtek 5. září vypovídali u krajského soudu policisté, kteří gang sledovali v noci z 13. na 14. září loňského roku. O tom, že se gang objeví v Čechách dostali policisté informaci od svých polských kolegů. V minulosti se měl objevit i ve středních Čechách. Gang přijel ve dvou autech a policistům se ho podařilo zachytit na dálnici D10. Následně ho sledovali celou noc.

Gang přejel celou republiku až k Borku a Českým Budějovicím. Místy jel až 220 kilometrů v hodině. U nás na jihu Čech pak kradl luxusní auta. Podle informací, které zazněly u sodu, měli pachatelé seznam konkrétních vozů značek BMW, Mercedes a Audi i s poznávacími značkami. „Museli se na to dlouhodobě připravovat,“ vypověděl policista Jiří Kliment, jehož odbor měl na starosti sledování gangu.

V noci na 14. září se gangu podařilo na Budějovicku ukrást tři auta BMW typu X6 a X5. Jedno z nich mělo německého majitele. Gang zřejmě používal i rušičky signálu GPS a mobilních telefonů a vlastní vysílačky.

Sledování se pachatelé vyhýbali třeba tím, že měnili rychlost jízdy nebo se nečekaně obraceli na křižovatkách do protisměru. Při krádeži zloděje dva až tři spolupachatelé kryli a ten pak s ukradeným autem odjel.

Po krádežích se sedmičlenný gang vydal zpátky na sever po D3. První část ho byla zásahovou jednotkou zadržena u středočeského Miličína a druhá pak u Radošovic. Šlo o rozsáhlou akci na velkém území, které se účastnily desítky policistů.

Soud pokračuje v dokazování i dnes, ale kdy padne rozsudek zatím není jasné.