Další svědek

Soud pokračoval výslechem dalšího svědka, a to bratrance obžalovaného Igora Bandyho. Ten v osudný den hledal Zdeňku Vlkovou, která měla nabídnout poškozenému sexuální služby. „Žije se mnou a mým synem. Nebyla ten den doma, a tak jsem ji hned začal hledat. Kontaktoval jsem svého bratrance, jestli není s ním. Řekl mi, že jsou v Horní Vltavici před obecním úřadem. Chtěl jsem po něm, aby tam s ní zůstal. Když jsem s ní poté mluvil, řekla mi, že byla s nějakým Němcem, ale ten jí nechtěl zaplatit,“ popisoval Igor Bandy.
Po rychlém výslechu svědka bylo jednání zhruba na hodinu a půl přerušeno, aby se mohl dostavit poškozený Klaus Winfrid Simon.
S pomocí překladatele začal popisovat soudu celý příběh z onoho dne. „Jel jsem směrem od Strážného. U pravého okraje silnice stály dvě ženy a ukazovaly mi, abych zastavil. Jedna z nich, která se mně osobně představila jako Zuzana ze Strakonic, mi poté nabídla sexuální služby. Souhlasil jsem a vydali jsme se na parkoviště do Zátoně. Zde si za služby řekla velice nízkou cenu, přesněji dvacet euro. Prý, že je vdaná a má muže ve vězení, a proto také málo peněz,“ popisoval.

Strach v očích

Hrůzná situace ale přišla o pár minut později, kdy za jeho vozem zastavilo další auto.
„Vystoupil nějaký muž a šel k mému vozidlu. Z ničeho nic mě upozornil na fakt, že Zuzaně je pouze šestnáct let a že je to trestné. Mně ale uvedla, že jí je pětadvacet, čemuž jsem věřil. Najednou vytáhl nůž a požadoval tisíc euro. Ty jsem ale u sebe neměl, a proto jsem navrhl, že odjedeme k nejbližší čerpací stanici nebo bankomatu, abych si mohl zkrátka vybrat peníze. Byl jsem vyzván, abych nasedl do jejich vozu,“ popisoval před soudem dále.
Ve voze, který řídila obžalovaná Zdena Moflarová, seděl na místě spolujezdce Pavel Oračko a vedle Simona vzadu Ladislav Bandy a Zdeňka Vlková. „Při jízdě autem jsem je na hlavní křižovatce požádal, aby jeli na Strážný. Oni se ale vydali směrem na Lenoru. Nakonec jsme zastavili u jednoho bankomatu ve Volarech,“ přibližoval dále.

Zdárný útěk

Simon věděl, že u sebe ale platební kartu nemá, chtěl se jen dostat na jiné místo a pokusit se uprchnout. „Na místě jsem o tom informoval Ladislava Bandyho. Naštěstí vše proběhlo v klidu. O chvíli později se mi podařilo uprchnout na přilehlou autobusovou zastávku. Jestli jsem byl pronásledován, nevím, ale jejich auto jsem již neviděl. Jeden z čekajících na zastávce mluvil trochu německy a zavolal policii,“ ukončoval svůj příběh poškozený.
Simon policistům řekl, kde se nachází jeho vůz. „Zjistili, že se do auta někdo vloupal, ale nic zásadního z něho odcizeno nebylo. Peněženku jsem měl dobře schovanou v úkrytu pod volantem,“ dodal.
Poškozený poté identifikoval všechny tři obžalované a upozornil na fakt, že se nikdy předtím s nikým z nich nesetkal.
Soudce Robert Pekárek se tázal obžalovaných, zda by chtěli k výpovědi poškozeného něco dodat.
Zdena Moflarová ihned využila této možnosti. „Tvrdíte, že mě vůbec neznáte, ale to je lež. Již několikrát jsme se ve Strážném potkali,“ upozorňovala.

Jednání pokračují

K jednání se ale nemohli dostavit dva důležití svědci, na jejichž výpovědích obhajoba trvá. Trojice je obžalována z loupeže, poškození cizí věci a pokusu o krádež. Kauza bude proto pokračovat třicátého dubna znovu v Prachaticích.