Myslela si, že vykradli benzínku. V pondělí okolo 20. hodiny slyšela čtenářka Deníku, která bydlí ve Volarech, křik a střelbu u zdejší benzinové stanice Robin Oil. "Šla jsem se podívat blíž a nikoho jsem neviděla. Nedalo mi to a vypravila jsem se na benzínku zjistit, jestli ji nepřepadli," popisovala čtenářka. Tam už viděla policejní auta i sanitky. "Až do půlnoci tam něco řešili, ale nevíme, kdo střílel, ani co se tam stalo," doplnila.

Událost ve středu objasnila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Policisté tady dopadli zloděje aut.

Vše začalo tím, že v sobotu 18. července nahlásil policistům z obvodního oddělení v Lipně nad Vltavou majitel BMW, že jeho auto vykradli. Vozidlo stálo zaparkované v osadě Kyselov před jedním domem, bylo uzamčené. Pachatel z auta odcizil peníze a další věci včetně klíčů od jiného auta značky Kia. Toto auto následně ukradl.

Odcizený vůz policisté vypátrali právě u volarské čerpací stanice. Když šli auto zkontrolovat, stáli u něho muž a žena. Jen co muže vyzvali, aby prokázal svou totožnost, dal se na útěk. "Jeden z policistů ho začal pronásledovat. Protože nereagoval na výzvy, policista zákonným způsobem použil jako donucovací prostředek varovný výstřel," popsala Štěpánka Schwarzová. Policista pak pachatele zadržel.

Ukázalo se, že jde o známého recidivistu (30) z Prachaticka s bohatou trestní minulostí, který byl v celostátním pátrání a aktuálně se vyhýbal nástupu výkonu trestu. Policisté jej proto po provedení všech potřebných úkonů eskortovali do věznice v Českých Budějovicích. Následně zahájili úkony trestního řízení ve věci maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muž totiž řídil osobní automobil značky Kia přesto, že mu byl rozhodnutím soudu vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

V odcizeném vozidle nalezli policisté několik věcí, kromě jiného také několik nožů a tzv. boxer. Prachatičtí a českokrumlovští kriminalisté se v současné době případem intenzivně zabývají a není vyloučeno, že se objeví i další skutky, které má tento výtečník na svědomí.