"Při kontrole stavu jsme byli seznámeni se zacházením ze strany majitele. Štěně mělo otoky hlavy a hrudníku, nebylo schopné chůze a bylo výrazně bolestivé. Marleyho jsme stabilizovali, zahájili protišoková terapii, byla podána analgetika, antibiotika a provedli jsme rentgenologické vyšetření. Měli jsme podezření na zlomeninu pánve a trauma míchy, převezli jsme ho proto na specializované neurologické pracoviště. Zde je nyní hospitalizován a dále vyšetřován," uvedli na svých stranách veterinární lékařky. Zlomenina pánve a vážné neurologické poškození se naštěstí nepotvrdily, stav štěňátka se zdá lepší, ale stále se zotavuje z velkého pohmoždění. Nyní je tedy v péči specialistů.

Lidé z celé republiky mají dychtí po informacích, lékařky ale prosí o trpělivost: "Dostupné informace budeme zveřejňovat, nevolejte, blokujete svými telefonáty linku jiným nemocným pacientům."

Jelikož je také velký zájem o finanční pomoc zřizuje vimperská ordinace pro Marleyho samostatný transparentní účet. "Jeho číslo budeme moci zveřejnit až v pondělí. Za jiné sbírky nemůžeme ručit," uvedla ordinace na svých stranách.