Výslechem svědků u prachatického Okresního soudu pokračovalo včera odročené hlavní líčení s obžalovanou A. K., bývalou pokladní z Komerční banky. Státní zástupkyně ženu obžalovala z krádeže více než milionu korun z trezoru banky, k níž mělo dojít loni v únoru.

Před soudcem Jiřím Mühlsteinem jako svědci vypovídali rodinní příslušníci obžalované a další pokladní. „O problémech sestry jsme nevěděli až do okamžiku, než nám o nich řekla policie. Jakmile jsme zjistili, že má půjčky, postavili jsme se k tomu jako rodina a pomohli se zaplacením,“ uvedl Lukáš Č., bratr obžalované.

Krádež v bance:V únoru roku 2016 zmizel v prachatické bance jeden milion sto tisíc korun.
Po třech měsících obvinili policisté z krádeže ženu, která byla v bance zaměstnaná jako pokladní.
První část hlavního líčení se konalo letos v březnu.

Všichni si ale budou muset na rozsudek počkat. Soudce Jiří Mühlstein včera pokračoval výslechy svědků a s vyloučením veřejnosti pak i sledováním kamerových záznamů z banky. Verdikt ale nepadl, soudce jednání odročil na srpen.

K výslechu se dostavili včera také bratři a švagrová obžalované. U výslechu se vrátili do doby, která předcházela dni, kdy z banky zmizel více než milion korun. Jak se ukázalo už u prvního jednání, obžalovaná měla řadu půjček u různých institucí. „O tom, že má sestra půjčky, jsem nevěděl. Když jsme se to s bratrem dozvěděli, finančně jsme pomohli, aby sestra mohla půjčky splatit. Na její finanční problémy jsme přišli až u výslechu na policii,“ řekli před soudem shodně oba bratři Lukáš a Karel Č.