Loni 5. listopadu měl obžalovaný J.Ř. kolem 18. hodiny večer v domku ve strakonické ulici Karla Dvořáka svoji přítelkyni P.P. v roztržce shodit na zem a ukrást jí mobilní telefon, který držela v ruce. Také ji měl zavřít v jiné místnosti a zabránit jí ve vstupu. Ve své výpovědi předsedovi senátu Tomáši Uldrychovi ale si stál za tím, že je nevinný. „Přišel jsem domů a bylo vše v pořádku. Ale pak jsem poznal, že P.P. je opět na drogách.“ Když se soudce zeptal, jak to poznal, J.Ř. uvedl: „Bylo jí to vidět na očích. Dal jsem jí na výběr – buď drogy, nebo já.“

Obžalovaný J.Ř. dále uvedl, že ho P.P. začala napadat a on se jen bránil. Když ale utržil pátou nebo šestou ránu, vzal telefon z ledničky a zavolal policii. „Je to můj dům a ona nechtěla jít pryč. Ale nikam jsem ji nezavřel a mobil jsem vrátil.“

Ilustrační foto.
Policisté z Vodňan dopadli trojici mladých zlodějů

Státní zástupkyně Miroslava Prokešová ale uvedla, že mobil J.Ř. nevrátil a schoval ho pod kolo auta v garáži. Tam byl také mobil podle čtených výpovědí zasahujících policistů nalezen.

Ve výpovědích je také popsáno, jak situaci policisté 5. listopadu viděli. Podle nich P.P. vypadala vystrašeně a tvrdila, že má ze svého druha strach a že se J.Ř. po návratu z psychiatrické léčebny bojí, že ho podvádí. Proto chce, aby odešla.

Ilustrační snímek.
Fantom několika jmen ze Strakonic byl dopaden. Podvedl desítky lidí

Od října 2020, kdy spolu J.Ř. a P.P v uvedeném domku žijí, zde policie zasahovala třikrát nebo čtyřikrát. To soudce Tomáše Uldrycha zaujalo. „Proč spolu stále jste, když tady říkáte, jak vás P.P. napadala?“ zeptal se.

Odpověď J.Ř. byla velmi upřímná. „Umí to se mnou. Když jsem se vrátil z cely předběžného zadržení, byl sex, byla na mne milá.“ Kde ale je P.P. v současné době přesně neví. „Odjela s kamarádem do Českých Budějovic za prací. Psala mi textovky z jeho mobilu.“ Že se měla P.P. v pondělí 8. února dostavit k soudu jako svědkyně ale nevěděl. Soudce Tomáš Uldrych dospěl k názoru, že bez svědectví P.P. není možné soud ukončit. Když se ale pokoušel P.P. zavolat na kontakt uvedený ve spisu, zjistil, že číslo neexistuje. Požádal tedy obžalovaného J.Ř. o zjištění kontaktu na P.P. a soud odročil na pondělí 22. února.