"Podle jejich sdělení proti nim, tudíž v protisměru, v odstavném pruhu u krajních svodidel, jelo osobní vozidlo tovární značky Škoda Fabia, stříbrné barvy. Na uvedené místo a přilehlé nájezdy koridoru dálnice byly okamžitě vyslány policejní hlídky dálničního oddělení Chotoviny a obvodních oddělení Veselí nad Lužnicí a Soběslavi. V pohotovosti ke vzlétnutí byl rovněž připraven policejní vrtulník," sdělil policejní tiskový mluvčí Miroslav Doubek.

Řidiči se však podařilo z dálnice sjet či otočit se a zmizet pryč. "I přes rychlý příjezd jej hlídky v koridoru dálnice již nezastihly. Naštěstí nedošlo k žádné dopravní nehodě či jiným komplikacím," upřesnil.

Policie vyzývá řidiče uvedeného osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia, aby se přihlásil policistům dálničního oddělení Chotoviny a podal k události vysvětlení. Učinit tak může, nejlépe po telefonické domluvě na lince 974 238 710, na jejich služebně u sjezdu na 70. km dálnice D3 v katastru obce Chotoviny.

"Současně vyzýváme každého, kdo v dané době úsekem D3 jižně od Veselí nad Lužnicí projížděl a mohl by k bližší identifikaci vozidla či jeho řidiče například díky záznamu na videokameře přispět jakoukoliv další informací, aby ji předal dálničním policistům na výše uvedených kontaktech," dodal.

Policie zároveň upozorňuje znovu na tuto problematiku. Vedle klasických zákazových značek jsou tato místa postupně osazována i novou varovnou značkou STOP – PROTISMĚR. "Pokud se tak již stane a do protisměru na dálnici najedete, je velice riskantní pokračovat v jízdě, stejně jako se na dálnici otáčet. Doporučujeme zastavit s vozidlem u krajnice, zapnout varovné blinkry, s oblečenou reflexní vestou opustit vozidlo i koridor dálnice a zavolat linku číslo 158," uzavřel vyjádření Miroslav Doubek.