Kriminalisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje od čtvrtka 8. září vyšetřují tragédii v jedné obci na Netolicku.

Podle předběžného vyšetřování byl muž (39) z Českých Budějovic na návštěvě u svého příbuzného. „Ve čtvrtek v dopoledních hodinách muž pravděpodobně pod vlivem halucinací vytáhl na rodinné návštěvě na svého příbuzného kuchyňský nůž a začal ho bodat do oblasti hrudníku. Než byl ve svém konání zastaven, stačil zasadit mnoho bodnořezných ran. Ani okamžitá první pomoc lékařem Zdravotnické záchranné služby nestačila k tomu, aby byl život 85 letého muže zachráněn. Příčinou úmrtí byla mnohačetná zranění neslučitelná se životem, více ozřejmí nařízená soudní pitva,“ uvedl k případu policejní tiskový mluvčí Milan Bajcura.

Podle jeho dalších slov přivolaní netoličtí policisté podezřelého muže zadrželi a předali kriminalistům. „Ti, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy a zároveň podali státnímu zástupci podnět k vzetí muže do vazby,“ doplnil mluvčí s tím, že s ohledem na přání rodiny a z taktických důvodů nebude policie do skončení vyšetřování podávat žádné bližší informace.