Případem, kdy byl při venčení zřejmě postřelen zmíněný pes, už se zabývají prachatičtí policisté.„Majitelka psa nám nahlásila, že její pes byl při venčení postřelen. Ona sama si ale ničeho neobvyklého při venčení nevšimla. Že se něco stalo si zjistila až doma, když na bundě objevila krev od svého psa. Následně navštívila veterinárního lékaře,“ uvedla k případu Martina Joklová, prachatická policejní tisková mluvčí.

V tuto chvíli není ani jasné, zda jde o jediný podobný případ. „Zatím nám nikdo další podobný případ neohlásil. Každopádně, pokud se prokáže, kdo psa postřelil, hrozí mu ve správním řízení pokuta až padesát tisíc korun,“ upřesnila.

Podle Petra Hrabáka je stav psa vážný. Nicméně, s podobnými případy se ve své ordinaci setkává. „Není to nijak časté, ale čas od času ano,“ poznamenal.

O případu se již mezi sebou informují i uživatelé sociální sítě na Facebooku. Mimo jiné se tu spekulovalo i o tom, že se nemusí jednat o jediný takový případ.

HLEDAJÍ PACHATELE
Prachatičtí policisté zároveň vyzývají majitele psů, pokud by zaznamenali stejný případ, aby se okamžitě přihlásili na služebnu Police ČR.