Pracovníci správy po kontrole objektu procházeli v úterý ráno více méně pro jistotu také okolní pozemky, zda se na nich některý z bezdomovců, kteří v minulosti do budovy lezli, nenachází. Přitom objevili tělo na volně přístupném soukromém pozemku jen několik desítek metrů od zajištěného objektu a jen kousek
od budovy jedné z firem, které v bývalých kasárnách podnikají.


Nálezem těla se už zabývají prachatičtí kriminalisté. Podle policejní mluvčí Martiny Joklové přímo na místě nálezu zjistili, že se jedná o kosterní pozůstatky jedné osoby. „Tělo bylo oblečeno do hnědého svetru, modrých riflí s koženým opaskem a kovovou přezkou a černých kotníčkových bot," uvedla k prvotním poznatkům mluvčí.


Na místo byl přivolán lékař. „Ten uvedl, že se jedná 
o úmrtí v řádu měsíců a neurčil přesnou příčinu smrti ani pohlaví," dodala Martina Joklová. Zjištěním totožnosti 
se nyní zabývají kriminalisté. „Dostatečné okolnosti nenasvědčují tomu, že by se jednalo o cizí zavinění. Z prvotního šetření bylo také zjištěno, že v tomto objektu občas přebývají lidé bez domova. Kosterní pozůstatky byly pohřební službou převezeny na oddělení soudního lékařství, kde bude provedena jejich prohlídka a pitva," dodala k případu policejní mluvčí.


Jednou z možných variant je, že by se mohlo jednat o bezdomovce. Tomu nasvědčují 
i úvahy jednatele Městské správy domů Vimperk Daniela Kaifera. Právě pracovníci městské společnosti tělo 
v úterý ráno nalezli, když prohledávali okolí jednoho z objektů v areálu bývalých kasáren ve Špidrově ulici. „V naší správě máme i objekt, který je v havarijním stavu. Loni jsme ho zabezpečili proti nežádoucímu vniknutí, přesto letos 
na jaře jsme odtud museli vykázat jednoho z bezdomovců. Objekt přesto pro jistotu kontrolujeme a právě při takové kontrole jsme našli tělo," uvedl jednatel společnosti.

Zda se skutečně jednalo o některého z bezdomovců, kteří 
se v minulosti po areálu pohybovali, ale zatím nelze ani potvrdit, ani vyvrátit. Nicméně i tuto variantu údajně prachatičtí kriminalisté prověřují. „Než jsme ten objekt zabezpečili, bývali tam docela často. I potom se tam objevovali. Ta úterní kontrola byla vlastně z iniciativy našich pracovníků. Je fakt, že jednoho z bezdomovců už jsme tu delší dobu neviděli, tak jsme chtěli mít jistotu, že se přece jen někde v kasárnách neschovává spíš pro jeho bezpečí a i kvůli tomu, že se blíží zima," dodal jednatel správy domů Daniel Kaifer.