Čekali, že najdou peníze. S prázdnou neodešli. Prachatická policejní mluvčí Martina Joklová odmítla potvrdit, zda šlo o zmíněnou firmu. „Odnesli si desítky tisíc korun," uvedla. Člověka, který v době přepadení kontroloval objekt zranili. „Strážného přepadli a nějakou dobu omezovali na svobodě. Muž vyvázl s poraněním žeber a hematomem," popsala mluvčí.
Deníku se podařilo zjistit, že lupiči poškodili všechny dveře do kanceláří. Při loupení se ale údajně zaměřili pouze na ředitelnu a účtárnu, z níž si měli odnést něco kolo tří set tisíc korun. Z jiných kanceláří nevzali ani příruční pokladny. Na stolech bez újmy zůstaly prý ležet služební mobily i notebooky. Lidé se tak domnívají, že šlo o loupež na objednávku a pachatelé prostory dobře znali.
Věděli zřejmě i to, že firma zrušila noční směny. „V každém případě to vypadá divně," tvrdí lidé. Mluví se také o tom, že pachatelé mluvili špatně česky a měli tmavší barvu pleti. Podezřelé je údajně i to, že odborně odpojili počítačový server, ovšem zapomněli na kamerový systém, kde je jejich pohyb zaznamenán. Právě to by mohlo být vodítkem pro policisty. Ti ale mlčí.