Ten byl podle slov policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové nasazen do akce spolu se svým pánem a dalším psovodem ze Skupiny základních kynologických činností z Českých Budějovic v pondělí 25. července večer. Ostraha jednoho objektu oznámila na linku 158 podezření, že se v budově pravděpodobně nachází nějaký pachatel. Operační důstojník proto kromě psovodů vyslal na místo také policisty z Oddělení hlídkové služby a z Obvodního oddělení Suché Vrbné.

"Po příjezdu na místo se hlídky rozdělily, aby zajistily prostor jak vně, tak i uvnitř objektu. Jednalo se o rozsáhlý a nepřehledný areál, který bylo potřeba důsledně propátrat. Psovod proto vyslal psa Miníka, aby ukrytou osobu či osoby našel. Po krátké době byl pes úspěšný. Hlasitým štěkotem přivolal svého pána k jednomu z kanceářských boxů, který stál v hale. Na výzvu policistů pak z prostoru vystoupil muž a žena. Psovod použil zákonným způsobem donucovací prostředek hrozbu střelnou zbraní a na místo přivolal i ostatní hlídky," popsala Štěpánka Schwarzová zárok.

Policisté pachatele zadrželi a následně ztotožnili. "Muž je známý recidivsta (35 let) z Českobudějovicka, který opakovaně páchá majetkovou trestnou činnost. Žena (21 let) z Prachaticka dosud trestaná nebyla. Policisté z obvodního oddělení Suché Vrbné dvojici podezřívají z trestného činu krádeže ve stádiu pokusu. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uzavřela.

Ilustrační foto.
Podvodníci našli téměř dokonalý způsob, jak připravit lidi o peníze. Vysají účet