Bodal ji opakovaně nožem s délkou čepele 14 cm do krku, do hrudi, bederní krajiny. Když nůž zlomil, vzal z kuchyňské linky druhý a ještě nejméně dvakrát ženu bodl. Žena zemřela vykrvácením.

Tragicky se tak uzavřel asi tříletý poměr obou aktérů. Začal seznámením se na ubytovně, voděním se za ruku, společným bydlením, osvojením jednoho z dětí mladé ženy z minulého vztahu, početím společné dcery.

A končil hádkami a dluhy narůstajícími po ztrátě zaměstnání Romana Sklenáře. Řešili je mimo jiné tím, že děti umístili na čas do dětského domova, než něco poplatí . . .

Neshody také s žárlivými výstupy vedly k odstěhování se poškozené s dětmi k sestře.

Na konec přišlo to nejhorší, vražda.Tu začal v úterý 1. září projednávat krajský soud.

Chtěl vidět dceru?

Obžalovaný odkázal na výpověď z přípravného řízení. Vyprávěl, že onen den šel družce předat peníze na děti. A taky se prý pokusit rozumně se s ní domluvit na jejich „půjčování“. Když mu zopakovala, že má „utrum“, poprosil ji prý, aby mu alespoň ukázala společnou dcerku, kterou přes tři týdny neviděl. Když odmítla, chtěl se na ni jít podívat sám.

Družka prý začala „hysterčit“, aby vypadl, že zavolá policii.

„V tu chvíli to ve mně bouchlo, sáhl jsem do šosu pro nůž a asi třikrát jsem ji bodl,“ uvedl Sklenář. Nůž s sebou údajně nosil asi měsíc, protože mu prý družčini příbuzní vyhrožovali.

Slyšel křičet děti, ale neviděl je. Nůž zahodil. Nepamatuje se, že by jej zlomil. Jeden z použitých nožů měl vroubkované ostří.

Sklenář ještě registroval, že zraněná vyběhla na chodbu za ním a volala o pomoc.

Vrátil se na ubytovnu, snědl hrst prášků a pak zavolal známému policistovi. „Velmi lituji, že jsem svým dětem vzal mámu, která i pro mne byla vším,“ řekl policii.

Soud četl řadu svědeckých výpovědí. Týkaly se hlavně problémů společného života vraha a jeho oběti. Opakovaně bylo například zjišťováno, zda obviněný hrozil, že družku zabije. Svědkové zmiňovali jeho vyjádření, že jí ještě ukáže, co je zač, že jí to neprojde, ale také slova, že ji sejme, že ji udělá. To Sklenář popírá.

První svědky soud také vyslechl sám. Vypovídali i k okolnostem kritického dne. Tak příbuzná poškozené řekla, že ráno kolem čtvrt na devět viděli Sklenáře postávat před domem. Řekl jim, že nese družce peníze.

Pro jistotu se zakrátko vrátila a zastihla Sklenáře na chodbě. Přivolaný manžel ho pak vyhodil a oni odešli také. Když se vrátila, před domem byla sanitka. V bytě našla děti.

Bylo tam červeno. . .

Hrůzný zážitek čtyřleté dcerky poškozené a její stejně staré sestřenice se později pokusila odbourat psychoterapeutka. Děti jí vyprávěly, jak byl křik, jak potom tatínek do maminky bodal a jak tam bylo červeno . . .

Dle znalců se napadená bránila i pokusy o uchopení nože.

Soud přečetl dopis obžalovaného, předaný při zahájení hlavního líčení. Uvedl, že do bytu šel s úmyslem zabít družku i sebe. Dle psychologa nezvládl odtržení od partnerky, na niž byl silně fixován.

Hlavní líčení pokračuje.

Přečtěte si také související články.