Šofér Suzuki Baleno se středočeskou registrační značkou totiž nehodlal spolupracovat s hlídkou policie. Podle svědků události policistům utíkal, ti ho ale dostihli. „Původně na sebe upozornil tím, že nebyl připoután,“ vysvětlil vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.
Když hlídka začala muže kontrolovat, zjistila, že s ním něco není v pořádku. Třicetiletý muž se nejen choval podivně, měl krvavé oči, ale i jeho agresivita chvílemi přesahovala únosnou mez. „S policejní hlídkou začal spolupracovat teprve ve chvíli, kdy zjistil, že jim z Netolic vyráží na pomoc další vůz z obvodního oddělení,“ dodal Grožaj.
Dopravní hlídka se v chování šoféra ze Strakonicka nespletla. Odborné měření prokázalo, že má v dechu 0,79 promile alkoholu. Jen alkohol ale zřejmě hlídce neseděl k nepatřičnému chování šoféra, a tak vytáhla další test, tentokrát na drogy. „Orientační test ukázal na přítomnost látky canabis,“ upřesnil policista. Zmiňovaná látka je obsažena například v marihuaně. „Muž je tedy důvodně podezřelý z jízdy pod vlivem alkoholu a drog. Na místě mu byl proto zadržen řidičský průkaz,“ dodal Grožaj.
S policisty pak musel řidič na lékařské vyšetření. Vzorky jeho krve a moči putovaly do laboratoře a v současné chvíli se čeká, zda vyšetření potvrdí či vyvrátí přítomnost drog v těle třicetiletého muže. V případě, že je řidič pod vlivem alkoholu, stačí policistům pouze test z digitálního přístroje. S podezřením na drogy je lékařské vyšetření nutné.
Následné rozhodnutí o vině či nevině a případném trestu už je na Městském úřadu Prachatice, kam se bude celý spis předávat. Hladina alkoholu v dechu řidiče nepřesáhla jedno promile.