Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo 20.října v 18 hodin, na silnici ve směru jízdy Prachatice – Husinec. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neustanovený řidič dosud nezjištěného vozidla, který se svým vozidlem nejel dostatečně při pravém okraji vozovky, následkem čehož se střetl s pravým bokem protijedoucího vozidla Peugeot Partner. Po dopravní nehodě řidič na místě nezastavil a nehodu následně neoznámil. Hmotná škoda na vozidle Peugeot Partner je odhadem 3 000 korun.

Stejně tak policisté hledají i svědky ke třetí dopravní nehodě, která se stala 26. října v době od 10.30 do 11 hodin na parkovišti u supermarketu Lidl, v ulici Krumlovská v Prachaticích. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neustanovený řidič dosud nezjištěného vozidla, který narazil do zde zaparkovaného osobního vozidla Peugeot Partner. Po dopravní nehodě řidič na místě nezastavil a nehodu následně neoznámil. Hmotná škoda na vozidle Peugeot Partner je odhadem 10 000 korun.

Poslední nehoda, ke které policisté hledají svědky, se stala na silnici u Vitějovic, ve směru jízdy na Strunkovice nad Blanicí. Dne 29. října v 19.50 hodin dosud neustanovený řidič dosud nezjištěného vozidla při vyjíždění z vedlejší pozemní komunikace na hlavní nedal přednost v jízdě nákladnímu vozidlu Iveco Daily, jedoucímu po hlavní silnici, ve směru jízdy Husinec – Netolice. Následkem toho došlo ke střetu přední části nezjištěného vozidla s pravou zadní částí vozidla Iveco. Po dopravní nehodě řidič na místě nezastavil a nehodu následně neoznámil. Hmotná škoda na vozidle Iveco je odhadem 5 000 korun.

Dopravní policisté žádají případné svědky těchto dopravních nehod, aby je kontaktovali na služebně v ulici Pivovarská 4 v Prachaticích, telefonní číslo 974 236 254 nebo prostřednictvím tísňové linky 158.