Úspěchem skončilo pátrání po pachateli loupežného přepadení benzínové čerpací stanici na Řečičce v Jindřichově Hradci, ke kterému došlo krátce po půlnoci z pátku na sobotu. Jak informovala policejní tisková mluvčí Hana Millerová, kriminalisté ve středu zadrželi podezřelého muže (ročník narození 1994).

Připomněla, že při loupeži, byl muž maskován tmavou čepicí a šálou zakrývající téměř celý obličej. "Měl vstoupit do místnosti prodejny benzinové čerpací stanice a s nožem v ruce měl od pracovnice obsluhy požadovat peníze. V případě, že mu je nevydá, jí měl hrozit zabitím," popsala a dodala, že mladík měl svou výzvu dokonce opakovat.

"Pracovnice obsluhy benzínové čerpací stanice mu vydala všechny bankovky," doplnila Hana Millerová. Podezřelý muž poté peníze údajně shrnul do ruky s nožem a z prodejny odešel. Způsobil škodu do 10 tisíc korun.
Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování mladíka již obvinil ze spáchání zločinu loupeže a v případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozsahu dvě léta až deset let.

Ve středu to byl již druhý úspěšný zásah policistů na Jindřichohradecku, když se jim podařilo dopadnout rovněž muže, který měl na svědomí loupež v Komerční bance v Třeboni.