Svými podvody se obohatil o 35 milionů korun. Vystupoval jako jednatel korporace, která ve skutečnosti vykazovala minimální činnost. Evidoval zaměstnance, kteří v podniku nikdy nepracovali a dokonce žádal dotační podporu Ministerstva průmyslu a obchodu na nová pracovní místa.

"Nejenže předkládal nepravdivé faktury pro zdanění, ale přestože bylo jeho podnikání převážně fiktivní, požádal ministerstvo průmyslu a obchodu o dotaci. Ta měla podpořit vznik nových pracovních míst v rámci vyhlášené výzvy operačního programu podnikání a inovace. Obviněný se prezentoval jako úspěšný podnikatel v oblasti poskytování cloudových služeb. Uváděl a dokladoval zaměstnání několika osob, které v cloudové korporaci nikdy řádně zaměstnány nebyly a nepracovali tu," uvedl k případu tiskový mluvčí Jiří Matzner.

Kriminalisty přivedli na stopu podvodu pracovníci finančního úřadu. Podvodníka zadrželi v bydlišti jeho matky, kde se před spravedlností přechodně skrýval a plánoval útěk do Brazílie. "Vyšetřovatelé pracovali se závažnou informací, že muž ví o žhavé půdě pod nohami a plánuje zmizet v Brazílii. Podle šetření kriminalistů muž nikdy řádně nepodnikal, vše byly jen podvody. Při problémech s placením výživného již jednou v zahraničí zmizel. V současné době je vyšetřován vazebně. V případě, že by byl pro uvedené skutky odsouzen, hrozil by mu trest odnětí svobody ve výši pěti až deseti let," dodal Jiří Matzner.