Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo od pátku 10. listopadu od 19 hodin do desáté hodiny dopoledne soboty 11. listopadu v osadě Řasnice poblíž Strážného. Z dopravní nehody je podezřelý nezjištěný řidič s neznámým autem. Narazil totiž do předku zaparkovaného nákladního Mercedesu Benz Actros s návěsem. Podezřelý řidič na místě nezastavil a nehodu neoznámil. Policisté odhadují škoda na vozidle Mercedes je odhadem 30 000 korun.

Druhá nehoda, ke které by dopravní policisté potřebovali svědecké výpovědi, se stala během pondělka 13. listopadu, a to od 11.45 do 21.15 hodin na parkovišti u vimperského Penny marketu. Šofér nezjištěného auta tam narazil do zaparkovaného Fordu Focus. Z místa nehody raději odjel a majiteli fordu, který odhaduje škodu na deset tisíc korun, nenechal za stěračem ani svou adresu, aby mohl případně uplatnit škodu u pojišťovny.

Hned další den, v úterý 14. listopadu mezi sedmou ráno a 15.45 hodin pak od dopravní nehody ve Vimperku odjel další řidič. Nehoda se stala v ulici Pivovarská, kde neznámý řidič narazil do zaparkovaného BMW. Ani tenhle neznámý viník nehody po sobě nenechal žádnou stopu, natož pak dobrovolně neupřesnil svou adresu. Přitom škoda na BMW je policisty odhadována na pět tisíc korun.

Ústy Martiny Joklové, prachatické policejní mluvčí, proto dopravní policisté žádají případné svědky o pomoc při pátrání po vinících nehod. „Veškeré informace, které pomohou k dopadení pachatelů, mohou svědci oznámit na linku Policie České republiky 158 nebo přímo dopravním policistům na telefonní číslo 974 236 254,“ požádala policejní mluvčí.