Ten sice odešel z bydliště teprve okolo poledne, ale problém byl v tom, že syn je plně zbaven svéprávnosti. „Muž oznámil, že jeho syn si nikdy nepamatuje cestu zpět,“ upřesnila policejní mluvčí Radka Sovová. „Policisté s městskými strážníky začali ihned po pohřešovaném pátrat v terénu. V době oznámení byla již tma a teplota klesala pod minus deset,“ dodala.

První poznatek o pohybu pohřešovaného muže přinesl policista, který ho potkal kolem poledne při cestě do služby. „I když se začalo také mapovat území a připravovat trasa pro možné použití policejního vrtulníku s termovizí a na telefonech byli připraveni i všichni vimperští policisté, kteří zrovna neměli službu, nebylo potřeba v tak velkém rozsahu zasáhnout. Zhruba po hodině pátrání totiž přišla zpráva, že pohřešovaný muž byl nalezen,“ popsala pátrací akci Sovová.

Devětatřicetiletý muž se pohyboval u silnice II. třídy číslo 145 u bývalých kasáren U Sloupu a tam jej policejní vimperská hlídka nalezla. Necelých patnáct minut po úspěšném nalezení byl syn otci předán.

(aja)