V úterý 23. února okolo 15. hodiny podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové řidič čtyřkolky na ulici Lidická natankoval na benzinové čerpací stanici pohonné hmoty za bezmála 500 korun a bez zaplacení odtud odjel.

"Tuto událost oznámila obsluha čerpací stanice na policii. O několik desítek minut později projel tento řidič po ulici Branišovská, kde prováděli kontrolu policisté z oddělení hlídkové služby. Silně znečištěné čtyřkolky bez přední registrační značky si okamžitě všimli a pokusili se ji zastavit. Řidič však na jejich výzvu nereagoval a vydal se dál směrem k ulici Husova. Policisté jeli za ním. Řidič čtyřkolky jel rychle a bezohledně, následně odbočil do ulice Na Zlaté stoce. Policisté jej pronásledovali, řidič však vjel do vědeckotechnického parku Jihočeské univerzity, kde projel mezi položenými kládami a ztratil se policistům z dohledu," popsala začátek honičky Štěpánka Schwarzová.

Policisté zalarmovali další hlídky s přesným popisem podezřelého vozidla. Nedaleko Stecherova mlýna zaregistrovali ujíždějícího řidiče čtyřkolky dopravní policisté, kterým se podařilo vozidlo zastavit. Řidič (26 let) z Českobudějovicka sestoupil ze čtyřkolky a policisté jej následně zadrželi.

"Lustrací vzápětí zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do října 2022. Svým jednáním se tak dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté ještě provedli u řidiče dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek - oba s negativním výsledkem. V úložném prostoru čtyřkolky nalezli policisté také sundanou registrační značku," doplnila policejní mluvčí.