Program festivalu byl okamžitě přerušen a začala evakuace. Podle informací policie neznámý v telefonátu vyhrožoval, že tři z pěti náloží vybuchnou o půlnoci.

Na místo vyjela policieie, nasadila pyrotechnika i specializovaného psa na vyhledávání bomb. Pohotovost měly všechny složky záchranného systému. Samotní návštěvníci i pořadatelé v nenadálé situaci skvěle spolupracovali.


„Ještě se to nikdy nestalo, jsme z toho sami v šoku, musí se evakuovat asi čtyři a půl tisíce lidí plus pořadatelé. Bomba je hlášená na 12. hodinu, do té doby musí být všichni pryč. Až se areál prohlédne a pokud to bude možné, bude se pokračovat,“ slibovala produkční Barbora Linková. Organizátorka Stodoly Gabriela Novotná hlásila těsně pře půlnocí, že areál je vyklizen.


Přesun bezmála pěti tisíců lidí se odehrál během několika minut. „Moderátor ohlásil publiku nepříjemnou novinu ve 23.22 hodin. Všichni nechápavě zírali a nevěřili,“ líčí první moment redaktor Deníku Václav Koblenc, který byl na místě.


„Obávám se, že za tím není nic než závist,“ komentoval moderátor. „Kdybych toho člověka dostal do rukou, tak ho asi zabiju, je to neskutečné,“ vyjádřil Jan Vonráček z Radnic u Rokycan názor všech diváků, kteří se přesunovali do bezpečí.


„Půlnoc za námi, ještě to nebouchlo,“ konstatoval ve čtvrt na jednu náš reportér z těsné blízkosti uzavřeného prostoru, kde operovali specialisté.

24 minut po půlnoci skončila veškerá opatření a diváci se mohli vrátit k pódiu. I přes nepříjemné přerušení pak program pokračoval dál.