Ti již obvinili 21letého mladíka z Prachaticka ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, které spáchal převážně samostatně, v jednom případě ve spolupachatelství.


„Obviněný se sám během letošního května vloupal do hostince v obci Svatá Maří, do hotelu v obci Čkyně a bývalého statku v obci Vlachovo Březí, odkud odcizil převážně cigarety, alkohol, potraviny a peníze," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová. Mladíkovi se navíc nepodařilo vloupat do prodejny ve Vlachově březí, kde pouze poškodil výlohu.


V trestné činnosti ale nebyl sám. V policisty prokázaném posledním případu vloupání mu pomáhal ještě 20letý muž ze Strakonicka. „V neděli ráno spolu se svým komplicem odcizil z restaurace ve Vacově cigarety, stravenky, energetické nápoje a finanční hotovost," doplnila mluvčí.


Škoda, kterou dílem sám a dílem s komplicem napáchal poškozeným organizacím dosahuje téměř 130 tisíc korun. Dvacetiletý muž ze Strakonicka už je také obviněný z přečinu krádeže, spáchané ve spolupachatelství. Oba muži stíhají prachatičtí kriminalisté na svobodě a případ dále vyšetřují.