Zmíněný výrobce tak z léku dodaného Radkem T. (41) vyrobil 80 gramů drogy. Filip J. (40) mu za tímto účelem předal 40 balení Modafenu, ale „vařiči“ se tentokrát nepodařilo pervitin zhotovit. Štěpánka S. (22) se podílela na zakoupení 50 balení atd.
Radek T. tvrdil, že jednal po domluvě s policejními orgány, jimž chtěl pomoci odhalit drogovou scénu na Jindřichohradecku.

Kontakt s policisty

Krajský soud po studiu spisu uzavřel, že T. měl skutečně určitý kontakt s policisty, ale v daleko širším rámci.
„Obviněný se touto pomocí snažil dosáhnout ,recipročně´ příznivějšího rozhodnutí ve své vlastní jiné trestní věci,“ řekl předseda senátu.
„Tvrzení, že byl agentem policie, ho nemůže z žalovaných skutků vyvinit.“
Radka T. soud uznal vinným i dalšími trestnými činy.
Za nedovolenou výrobu a držení psychotropních látek a za dvě řízení auta bez papírů mu uložil odnětí svobody na tři roky do věznice s ostrahou a zákaz řízení na dva roky.
Za třetí delikt, kdy jel pod vlivem drogy, a za sbíhající se jiné odsouzení za obdobné skutky mu dal další rok nepodmíněně a zákaz řízení na další dva roky. Spolupachatel Filip J. dostal za pokus výroby psychotropních látek dvacet měsíců do ostrahy, Štěpánka S. za stejný delikt rok podmíněně na dva. Muž, který pervitin vařil, během stíhání zemřel. Středeční rozsudek je pravomocný.