„Osobně hrůzný čin odsuzuji. Nemocnice se nemůže podle zákona vyjadřovat ke zdravotním stavu ošetřovaných ani hospitalizovaných pacientů,“ řekl Michal Čarvaš.

Prachatickému deníku se z dobře informovaného zdroje podařilo ověřit informaci, že čtyřiadvacetiletého mladíka někdo napadl. Rozsah jeho zranění ale není jasný. Ověřeno máme také, že v prachatické nemocnici není hospitalizovaný. Podle našich informací údajně po výslechu na policii opustil město.

Martina Joklová, mluvčí prachatické policie, v pátek 16. března potvrdila: „Kriminalisté vyslechli několik osob. Čekají na výsledky komplexního vyšetření psa, což je důležité pro posouzení právní kvalifikace. Vyhodnocují záběry z videa, včetně možného protiprávního jednání osoby, která útoku přihlížela a video natočila a následně zveřejnila na sociální síti.“

Ve čtvrtek večer vznikla internetová petice: Žádáme nejvyšší možný nepodmíněný trest za extrémní týrání štěněte panem J. L. z Prachatic. Včera odpoledne se pod ní podepsalo více než jedenatřicet tisíc lidí.

Znění petice najdete zde.