Podle policejní mluvčí Martiny Joklové přepadl obviněný v pátek po půl čtvrté odpoledne na odstavné ploše u silnice II. třídy číslo 145, v katastru obce Hracholusky, muže sedícího ve vozidle Škoda Fabia.

"S nožem v ruce donutil muže z vozidla vystoupit a uvedeného vozidla se zmocnil. Začal s ním ujíždět směrem na Prachatice. Ke zranění přepadeného nedošlo, a tak mohl zavolat na tísňovou linku o pomoc. Do pátrání po odcizeném vozidle se ihned zapojili prachatičtí a netoličtí policisté. Po pár minutách obviněného zadrželi i s vozidlem netoličtí policisté u odbočky na obec Žitná. Při zákroku nebyl nikdo zraněn," uvedla.

U zadrženého řidiče orientační test prokázal přítomnost omamných a psychotropních látek, proto byl nařízen odběr krve, pro účely dalšího zkoumání vlivu návykových látek na jeho jednání.

"Vzhledem k tomu, že obviněný vykazoval příznaky onemocnění Covid-19, museli zasahující policisté přijmout nezbytná bezpečnostní opatření, včetně dekontaminace jejich výstroje a výzbroje a také odcizeného vozidla. Výsledek provedeného testu na Covid-19 vyšel u obviněného negativně. Odcizením vozidla vznikla poškozené organizaci škodu za nejméně 300 tisíc korun," doplnila Martina Joklová.

Případ loupežného přepadení si převzali prachatičtí kriminalisté, kteří na obviněného podali návrh státnímu zástupci na jeho vzetí do vazby, o které bude rozhodovat okresní soud. Za zločin loupeže obviněnému hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.