Na barmana promluvil jedinou větu: „Dej mi peníze!“ A ty také dostal, odcházel totiž s minimálně pětadvaceti tisíci a navíc ještě vzal doklady o výplatě na výherních hracích automatech. „Podle zjištění našich kriminalistů muž mluvil slovenským nebo ukrajinským přízvukem,“ upřesnila k případu prachatická policejní mluvčí Radka Sovová a doplnila, že středně vysoký muž si zakrýval hlavu kšiltovkou a kapucí.
Zloděj ale potřeboval získat čas na útěk, a tak dvacetiletého číšníka, který byl v té době v lokálu úplně sám, přivázal elektrickým kabelem za ruce k barové židli, jenž si pro tento účel přinesl s sebou. „Takto spoután tam byl obsluhující muž přibližně patnáct minut. Po té době vstoupila do lokálu zákaznice, která ho z pout vyprostila a společně volali policii a nahlásili přepadení,“ popsala útok z nočního podniku tisková mluvčí a doplnila, že barman vyvázl bez zranění. Kriminalisté s sebou na místo přivezli policejního psa, který sice našel pachovou stopu, tu však v okolí objektu zase ztratil.

Zajistili další stopy, které hned včera odeslali na expertizu. Stejně tak prověřovali i kamerový systém z lokálu. „Záznamy kriminalisté prohlížejí,“ řekla Sovová.
Naposledy se loupežné přepadení na Prachaticku odehrálo 5. března u vacovské benzinové pumpy. Odtud si zloděj odnesl sedm tisíc korun v igelitové tašce. Tam jako zbraň použil šroubovák.