Informovala o tom policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová s tím, že kriminalisté na případu pracovali několik měsíců. "Zjistili řadu informací, které je dovedly až na místo činu. Tím byla zemědělská usedlost v jedné obci nedaleko Českého Krumlova. Pachatel zde v přesně nezjištěnou dobu, a to nejméně od roku 2016, takzvaným indoor způsobem pěstoval rostliny konopí s obsahem psychotropní látky delta-9-tetrahydrokanabinolu s jasným účelem - získat sušinu konopí, kterou pak dále využíval," uvedla mluvčí.

Minulý týden ve středu 17. března spadla pomyslná klec, když si pro pachatele (41 let) z Plzeňska přímo do objektu spolu s Toxi týmem přišla Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. "Kriminalisté muže zadrželi a zároveň zajistili celou pěstírnu. Na místě činu objevili kompletní vybavení indoor pěstírny - například filtry, předřadníky, světla a také více než 600 rostlin konopí. Ty budou podrobeny znaleckým expertizám," pokračovala Štěpánka Schwarzová.

Muž je podle ní podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Po provedení potřebných úkonů byl propuštěn na svobodu. Kriminalisté se budou případem i nadále zabývat.