Vražda se stala 25. dubna kolem třiadvacáté hodiny v Mlynařovicích u Volar. Tomáš Burian se k ní přiznal, činu litoval a při vyšetřování spolupracuje. U soudu se hájil hlavně tím, že v rodině panovaly špatné vztahy i naschvály, problémem byly i majetkové vztahy a pravidla soužití sourozenců Kříčkových a jeho v domě.

Osudný večer se měli se zavražděným Štěpánem Kříčkem pohádat a zavražděný měl obžalovaného napadnout s nožem. Nůž měl ve rvačce upustit a následné ubodání osmnácti ranami si Tomáš Burian nevybavil. Poté se oběti snažili s přítelkyní pomoct a přítelkyně a sestra zavražděného volala záchrannou službu.

Krajský soud začal projednávat případ vraždy, která se stala letos v dubnu v Mlynařovicích na Šumavě. Obžalován je jednačtyřicetiletý Tomáš Burian.
Osmnácti ranami zabil švagra a pak vystavil fakturu

Svědci ve středu potvrdili, že zavražděnému byla poskytnuta pomoc od obžalovaného a jeho přítelkyně a podle znalců nebyl obžalovaný ani zavražděný pod vlivem alkoholu nebo drog. Hlavně se ale mluvilo o vztazích v rodině.

Podle přátel Štěpána Kříčka šlo o hodného a obětavého člověka. Přátelé ale mluvili pozitivně i o obžalovaném. Výpovědi se týkaly i naschválů, ke kterým tu docházelo z obou stran. Štěpán Kříček třeba odmítl odvézt malého syna obžalovaného a své sestry do nemocnice, když měl kýlu. Nebo se mluvilo o tom, kde kdo nechal boty, aby překážely, i tom, jestli časté návštěvy přátel oběti nemohly rušit malého syna obžalovaného.

Mlynařovice, osada, kde se údajně měla odehrát tragédie.
Čtyřicetiletý muž byl obviněn z vraždy

Rodina Kříčkových přitom Tomáše Buriana nepřijala. „Snažil se tam zanést něco, co tam nebylo běžné,“ řekl otec sourozenců Kříčkových Vladimír. Z jeho výpovědi vyplynulo, že za dlouhodobými konflikty stál střet dvou světů – obžalovaného coby inženýra informatiky pocházejícího z Prahy a prostých vyučených lidí z vesnice. „Přátelské vztahy přestaly existovat,“ řekl Vladimír Kříček. „Možná nebyl dostatečně akceptován,“ dodal k tomu, proč si myslí, že Tomáš Burian zavraždil jeho syna. „Ptal jsem se dcery, jestli si myslí, že si našla k životu na vsi vhodného člověka,“ dodal.

Soud pokračuje v pátek.