Podle dostupných informací k němu došlo v malé obci jen pár kilometrů od Volar, kde se dva muži pohádali. Čtyřicetiletý útočník byl krátce po tragické události zadržen.

„Vzhledem k tomu, že případ je na samém počátku vyšetřování, další informace v tuto chvíli poskytovat nebudeme,“ uvedla jihočeská tisková mluvčí Lenka Krausová.

Podle zjištění Prachatického deníku jde o údajně rodinnou tragédii, která se odehrála v domě poblíž jedné z mlynařovických hájenek na rozcestí na Cudrovice. V pátek 26. dubna se sice zpráva roznesla sedm kilometrů vzdálených Volar, ale tamní obyvatelé se jen odhadovali, kdy a co se vlastně stalo. V Mlynářovicích, kde se měla tragédie odehrát, žije zhruba čtyřicet obyvatel. Podle našeho zjištění tam v noci na pátek 26. dubna měl přiletět záchranářský vrtulník, ten ale ani na místo události nedosedl a byl odvolán. Od té chvíle jsou v osadě kriminalisté, kteří vyslýchají možné svědky. Na událost ale vyhlásili informační embargo.

Sousedé tragicky zesnulého muže jsou z celé události zdrceni. Na místě se nám podařilo zjistit, že mrtvý muž byl nekonfliktní povahy. Údajně se mělo jednat o hádku mezi švagry.

U zemřelého byla nařízena soudní pitva. 

Vloni kriminlaisté na Prachaticku řešili vraždu cizince.

Aktualizováno

Tragický konec měla hádka dvou mužů v noci ze čtvrtka 25. dubna na pátek 26. dubna. Jihočeští kriminalisté už obvinili čtyřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Té se dopustil po slovní rozepři s třiatřicetiletým mužem. Jejich konflikt skončil tragicky. Obviněný poškozeného fyzicky napadl a způsobil mu bodnořezná poranění, kterým muž podlehl. Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován.