„Přepadení se odehrálo 17. července před čtvrtou hodinou odpolední na pobočce České pošty ve Vacově,“ upřesnila tisková mluvčí prachatické policie Radka Sovová.

S pistolí pro peníze

Pachatel podle jejích slov přistoupil k přepážce a pod pohrůžkou krátké střelné zbraně požadoval po zaměstnanci pošty vydání finanční hotovosti. Peníze nedostal a poté utekl ven z objektu.

„Při přepadeni nedošlo ke zranění osob ani odcizení peněz. Prvotním šetřením bylo zjištěno, že v okolí pobočky České pošty stálo zaparkované osobní vozidlo Škoda Octavia stříbrné barvy (starší model řady I.), čirých skel a státní poznávací značka byla umístěna pouze na zadní části vozidla,“ doplnila Sovová s tím, že v autě seděli dva muži. Řidič vozidla byl sportovní postavy, krátkých vlasů na ježka barvy špinavé blond a na očích měl dioptrické brýle se slabým kovovým rámečkem.

Druhý muž sedící na místě spolujezdce byl ve věku 25 až 30 let, přibližně 185 centimetrů vysoký, sportovní postavy a vlasy měl taktéž krátce střižené barvy špinavé blond. Hovořil česky bez přízvuku, oblečen byl do černého trika a modrých riflových kalhot. Tento muž z vozidla vystoupil a provedl loupežné přepadení pobočky České pošty.

„V případě, že by občané měli jakékoliv informace vedoucí k dopadení pachatelů, mohou tak učinit na jakékoliv služebně policie nebo na bezplatné lince 158,“ uzavřela Sovová.