Do bytu bývalé přítelkyně v obci Dub vnikl muž, který tu setrval až do jejího příchodu. V bytě se rozhodl zůstat, i když si to ona výslovně nepřála. Žena domů přišla společně s dalšími dvěma muži. „V bytě mezi pány došlo k fyzické roztržce, při které se podezřelý zmocnil střelné zbraně, kterou měl u sebe jeden z příchozích mužů. Následně došlo k náhodnému výstřelu do země,“ vysvětlila situaci tisková mluvčí prachatické policie Martina Joklová. Ke zranění osob podle ní naštěstí nedošlo.

Majitel zbraně z bytu utekl a zavolal na tísňovou linku Policie České republiky. Na místo dorazily hlídky prachatických a vodňanských policistů.

Muži nereagovali na výzvy policistů a ti proti nim použili donucovací prostředky. „Došlo i na hrozby namířenou střelnou zbraní, oba je nakonec zpacifikovali. Během zákroku nedošlo k žádnému zranění. Oba muži byli následně eskortováni na policejní stanici k provedení nezbytných procesních úkonů,“ doplnila Martina Joklová.

Místo činu v pondělí ráno: FFW Haidmühle je stále na místě - stejně jako LKA, která převzala vyšetřování.
Lupiči vytrhli bankomat v Haidmühle, jsou na útěku. Ujížděli na Bischofsreuth

Policisté zajistili zbraň, ze které padly výstřely. Jednalo se o revolver, typu Flobert. Orientační dechové zkoušky prokázaly u všech tří mužů, včetně majitele zbraně, přítomnost nemalého množství alkoholu.

Kriminalisté vyšetřují podezřelého muže (32) z Prachaticka, který do bytu přišel nezván, ve zkráceném přípravném řízení. Je podezřelí z přečinu porušování domovní svobody. Pro neuposlechnutí výzvy policistů se dále bude on i druhý muž zodpovídat z přestupku na úseku proti veřejnému pořádku ve správním řízení.

Do správního řízení poputuje také přestupek samotného oznamovatele. „Ten se totiž dopustil přestupku na úseku střelných zbraní a střeliva, jelikož je zakázáno nosit zbraň kategorie C-I, do které flobertka také spadá, na veřejnosti, pokud je schopnost osoby k této činnosti snížena, a to například požitím alkoholických nápojů,“ uvedla tisková mluvčí policie. Za tento přestupek mu hrozí sankce až do výše 30 000 korun a také možnost správního trestu propadnutí věci.