Oba dlouhodobě dováželi z různých míst České republiky do prachatického okresu drogu známou jako pervitin, kterou následně prodávali dalším uživatelům, a to především na Prachaticku.

Informovala o tom policejní mluvčí Martina Joklová: "Zadržení obou osob předcházelo prověřování popsané trestné činnosti, na jehož základě se kriminalistům podařilo zajistit dostatek informací a důkazů, aby bylo možné proti oběma zahájit trestní stíhání z podezření ze spáchání trestného činu Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve smyslu § 283 trestního zákoníku, což se 1. února také stalo."

Co vydaly domovní prohlídky

V rámci realizace celé věci byly podle mluvčí provedeny dvě domovní prohlídky a dvě prohlídky motorových vozidel, při nichž se podařilo zajistit okolo 130 gramů omamné a psychotropní látky pervitin, který měla žena u sebe, dále zajistili marihuanu v řádech desítek gramů a další věci, které jsou důležité pro trestní řízení. "Zajištěné množství pervitinu by se dalo v pouličním prodeji zobchodovat za částku přesahující 600 tisíc korun," uvedla Martina Joklová.

Policisté lapili vimperského drogového Satana.
Policisté čapli Satana. Drogami zásoboval celý kraj, líbí se mu rychlá auta

Proti obviněnému bude vedeno další trestní stíhání na svobodě, kdy na obviněnou byl dán Okresním státním zastupitelstvím v Prachaticích podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soud akceptoval. Kriminalisté se v rámci dalšího vyšetřování budou zabývat celkovým rozsahem páchané trestné činnosti obou obviněných.

V případě odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody v trvání jednoho až pěti let a obviněné ženě trest odnětí svobody v rozsahu dvou až deseti let.

Drogová scéna přišla o jednoho z největších distributorů na jihu Čech i v pohraničí. Díky perfektní spolupráci celníků a policie skončil Boss, chemik i provozní nočního klubu za mřížemi.
VIDEO: Vimperský Satan se chvíli na drogy, lehké dívky a luxusní auta nepodívá

V průběhu ledna 2021 se jednalo již o druhý výrazný zásah policejních orgánů České republiky do drogové scény na okrese Prachatice. Klec totiž, jak již Deník informoval, sklapla také nad Satanem - drogovým králem z prachatického pohraničí, který za své podnikatelské aktivity v podobě prodeje návykových látek a provozování erotického domu může u soudu dostat 8 až 12 let.