Loni 5. prosince se měl dopustit zločinu násilí proti úřední osobě tím, že se snažil svým vozem v ulici Lidická najet na strážníka městské policie R.Š. Tomu měla předcházet honička v ulicích města a zablokování jeho vozu dvěma auty MP a tranzitem PČR.

Soudce Roman Šustr neuvěřil tvrzení K.K., že se snažil ujet aby chránil své soukromí. „Z výpovědi svědků jasně vyplývá, že své auto použil jako zbraň. Motiv, proč se snažil ujet, není pro rozsudek důležitý,“ uvedl ve svém zdůvodnění soudce. Jednání K.K. ale označil jako velmi nebezpečné. Proto také vynesl pětiletý zákaz řízení.

Už ve svém posledním slově obžalovaný K.K. vyzval senát k objektivnímu posouzení. „Žádám soud, aby nepodlehl regionálním tlaku ze strany státní zástupkyně a soudil spravedlivě.“

S výrokem soudu projevil K.K. nesouhlas a jeho obhájkyně Jaroslava Krybusová vzápětí oznámila podání odvolání. Rozsudek není tedy pravomocný a odvolací jednání bude probíhat u Krajského soudu v Českých Budějovicích.

Státní zástupkyně Martina Prokešová se k rozsudku nevyjádřila.

Soud

Hlavní líčení se konalo 12. srpna. Soudce Roman Šustr ho odročil kvůli vyjádření Městské policie Strakonice k nefunkčnosti kamer jejích vozů u zmíněného zásahu. Důvodem byl jejich technický stav.