A pozor: pokud dokážete Jiřího napodobit a pošlete nám video nebo fotografie ze svého cvičení, můžete vyhrát ceny za 1500 korun! Více na konci tohoto článku.

Sport je životní filozofií. Nejen pro Jiřího Popelku, ale pro celou jeho rodinu. 

„Chtěl jsem ukázat jednoduchý cvik na udržení míče ve vzduchu, ale v téhle době frčí víc toaletní papír, tak vzniklo video s toaletním papírem,“ vysvětluje dvoumetrový dlouhán, který nikdy nezkazí žádnou legraci.

Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana MinářováKdyž jako mladík začínal, byl samá ruka samá noha a pod volejbalovou sítí nikdy nepatřil přímo mezi šikuly. Pečlivou a poctivou prací se vyšvihl mezi nejlepší útočníky Evropy.

Pro čtenáře Deníku ale zvolil docela nečekaně technické cvičení. Použil míč a přidal i nevšední doplnění: „Pro mě byly prsty jednodušší,“ říká. „Bagr je těžší, záleží na dokonalém odrazu od rukou.“

„Myslím, že v této koronavirové době se dá trénovat docela dobře. Jde vlastně o to, že jsme začali dříve mimosezonní období.“ 

JIŘÍ POPELKA. S profesionálním volejbalem začínal v Českých Budějovicích. Poté hrál v Belgii, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Rusku, Kataru, Emirátech, Turecku a Argentině. S reprezentací se podíval na mistrovství světa (Argentina 2002, Japonsko 2006 a Itálie 2010).

Současný stav vnímá jako volejbalové prázdniny. „Jen nevíme , kdy skončí,“ krčí rameny. „Teď se víc ukáže, kdo má jakou vůli a motivaci na sobě pracovat. Hýbat se můžeme a makat jde individuálně doma i venku s rouškou.“

Jiří Popelka už volejbal profesionálně nehraje. I tak doma trénuje, posiluje, cvičí. Každý den své dlouhé tělo nenechá jen tak zahálet. „Dělám cviky s gumou, pár kliků nebo dřepů. Až skončí tato doba, budu chtít hned vše dohnat,“ dodává.

Další díl projektu Trénuj s hvězdami vyjde už zítra – ve čtvrtek 9. dubna budou cvičit sourozenci Ptáčkovi, kteří vyznávají bojové sporty.

A tady na odkazech níže si můžete připomenout předchozí díly: precizní angličáky s triatlonistou Petrem Vabrouškem, posilovací cvik motoristické závodnice Olgy Roučkové nebo domácí bruslení na prkně v tlustých pletených ponožkách v podání Martiny Sáblíkové.

Ceny do soutěže Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana MinářováDokážete cvičit jako známí sportovci? Zapojte své tělo a vyhrajte zajímavé ceny! Natočte humorné video a sdílejte ho v naší facebookové skupině mujzivotsesportem.cz. Nebo se vyfoťte a pošlete svůj snímek na e-mail: trenuj@denik.cz. Na konci každého týdne vybere redakce Deníku dva čtenáře, které odměníme cenami v hodnotě 1500 Kč.