Už před pátou hodinou ranní vyjížděli dopravní policesté z Prachatic k nehodě, která se stala na silnici I/4, v uzavřené části obce Kubova Huť. Svoji roli tu sehrála souvislá vrstva sněhu.
Z dopravní nehody je podezřelý dosud neznámý řidič přesně nezjištěného vozidla, který jel ve směru Horní Vltavice – Kubova Huť.  "Při vyhýbání se uvízlým kamionům, najel do protisměru, kde v tu chvíli, ve směru od Vimperka, jelo osobní vozidlo Škoda Octavia, a toto vytlačil mimo komunikaci," zminila tisková mluvčí policie Martina Joklová. 

close Mezi Vimperkem a Strážným uvízly kamiony a došlo i k dopravní nehodě. info Zdroj: Se svolením PČR zoom_in Dopravní nehoda v Kubově Huti.

Při tomto manévru došlo k utržení zpětného zrcátka u vozidla Škoda a také k povalení dopravní značka, do které následně řidič po vyjetí z komunikace narazil.
"Neznámý řidič pokračoval bez zastavení dál v jízdě, a proto po něm policisté nyní pátrají," dodla Martina Joklová s tí, že ke zranění osob nedošlo.
Alkohol u řidiče Škoda vyloučila orientační dechová zkouška. Hmotná škoda na vozidle a dopravní značce je předběžně vyčíslena na 20 000 korun.

Počasí vyhnalo do terénu i silničáře z Prachaticka. "Od časných ranních hodin je naše technika v terénu. Na silnicích máme deset sypačů," potvrdil dispečer.

Před nepříznivým počasím varovala předpověď počasí už včera. Poslední pracovní den týdne můžeme počítat se zataženou oblohou a deštěm, místy i vydatným. V polohách nad 800 metrů a na východě kraje se už na 600 metrů očekávají srážky smíšené nebo rovnou sněžení. Nejvyšší denní teploty mají v pátek dosáhnout na 3 až 6 °C, na horách 0 až 3 °C.

Se sněhem počítejte i v dalších dnech

Počasí bude podle meteorologů podobné i v nasledujích dnech. I nadále bude na Šumavě sněžit a v nižších oblastech pršet. V noci z pátku na sobotu bude zataženo s deštěm, trvalým i vydatným. V polohách nad 800 m v intenzivnějších srážkách, přechodně i v polohách nad 500 m déšť se sněhem nebo sněžení.