Podle ranních informací meteorologů spadlo za posledních 24 hodin přes 70 mm srážek konkrétně v Prášilech na Šumavě. V důsledku vydatného deště a tání sněhu došlo během noci k vzestupu hladiny řeky Otavy na 3. stupeň povodňové aktivity (SPA), tyto hodnoty naměřili v Rejštejně.

„Na horách byly srážky zpočátku sněhové, postupně se ale oteplovalo a sněžení tak přecházelo v déšť. Vlivem těchto srážek a odtávání sněhu již dochází a bude dále znovu docházet ke vzestupům hladin zejména na tocích odvodňujících horské a podhorské oblasti Čech,“ zmínili meteorologové s tím, že očekávají četné dosažení 1. nebo 2. SPA, výjimečně ale může platit i třetí stupeň – tzn. povodňové ohrožení, a to zejména u toků odvodňujících Šumavu.

Ve středu v 7.30 hodin platil 2. SPA pro řeku Otavu v Sušici a Rejštějně a také pro Vltavu v Českém Krumlově. Řeka Vydra se na Modravě drží na 2. SPA. Aktuální povodňové informace můžete sledovat ZDE.

Velká voda trápí už od vánočních svátků i Českokrumlovsko. Lipno zadržuje příval vody ze Šumavy. V galerii se můžete podívat na fotky: